Jičínští žáci na mistrovství republiky v orientačním běhu

viktorie-vyziblova_d14_fotorenatahavrdova Jičín  –  Jan Vaníček, Matyáš Kopecký, Viktorie Vyziblová a Selina Havrdová – to je sestava jičínských orientačních běžců, kteří pojedou reprezentovat svůj kraj na Mistrovství ČR oblastních výběrů žactva ve štafetových závodech. To se bude konat 18. září ve Vysoké nad Labem. Všichni čtyři jičínští žáci se nominovali díky svým výsledkům v jarní části Východočeského poháru. Viktorie Vyziblová vyhrála v kategorii D14, Selina Havrdová byla v D12 druhá, v H14 skončil Jan Vaníček po pěti závodech na 2. a Matyáš Kopecký na 4. místě. Celkově se celý tým Sportcentra Jičín drží v žebříčku Východočeského poháru na skvělém pátém místě.

MČR oblastních výběrů žactva se letos běží už po třicáté a první ročník konaný v roce 1991 vyhráli právě Východočeši včetně jičínské Renaty Havrdové a Pavla Musila. Během let pak výběr z Východních Čech vyhrál celkem osmnáctkrát.