Jinčí Propadák, Gipsy Festival i Valdštejnské slavnosti budou

prop JIČÍN  / SOBOTKA / HOŘICE / LÁZNĚ BĚLOHRAD / MILETÍN     –   Osobitý multižánrový  festival Propadák, který už  pětkrát  patřil  k červnovému jičínskému  (ne)času, bude mít svůj další, šestý  ročník  až  v září.  Díky  vstřícné nabídce od pořadatelů Jinčího činu by to tentokrát mohl být Jinčí Propadák s datem 11. září.  Inkriminovanou lokalitou bude přechodně Šibeňák.  Doba koronavirová  ovlivní  i  další  kulturně – společenské události:  tradiční jičínský pohádkový festival se zatím plánuje ve zkrácené verzi  od 11. do 13. září  s  tím,  že  v  neděli  by  se  mohl propojit i s  romfest_a3-1  Valdštejnskými slavnostmi. Ty se původně měly  konat  od  29. do  31. května.  Červenci  zůstane  věrný  Gipsy  festival v zámeckém parku v Jičíně – 13. 7.  od  14 hodin. Festival  Mezi  patry  na  Valdické bráně v  Jičíně  se  ze  závěru června a začátku července  posunuje na začátek září.

Osmnácté Miletínské divadelní jaro 2020, krajská postupová přehlídka venkovských divadelních souborů  se  koná  12. a 13. června  v Sousedském domě v Miletíně.   Na letošní přehlídce vystoupí devět  divadelních souborů z východních Čech. Nominované soubory mohou postoupit na celostátní přehlídky Krakonošův podzim a Popelka Rakovník. 

Přípravný výbor 31. ročníku Hořického mezinárodního sochařského symposia  se  v souvislosti  s  koronavirovou  situací  rozhodl  přesunout  tvůrčí  setkání  na termín 1. 7. – 25. 7. 2021.

64. ročník festivalu českého jazyka, řeči a literatury  Šrámkova Sobotka  na téma  „Od folkloru k folkloru“  se  odkládá na  příští rok, stejně jako letošní 46. ročník  Mezinárodního folklorního festivalu Pod Zvičinou v Lázních Bělohradě. 

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *