Jsou úspěšné a mohou je doplnit další. Jičínský aerobik má zvuk

A 3 JIČÍN – Závodnice Aerobic clubu i oddílu aerobiku TJ Sokol Jičín mají za sebou úspěšnou jarní sezónu. Zúčastnily se mnoha soutěží, většinou s vynikajícími výsledky. V celorepublikové soutěži Bohemia aerobic tour reprezentovaly Sokol tři týmy: ve finále v Kutné Hoře vybojoval v kat. 8-10 let STEP tým krásné 2. místo, v kat. step 11-13 let tým CANDY zvítězil a získal tak zlatý pohár. Třetí tým „GEJŠI“ v kategorii komerčního aerobiku nad 15 let byl po pěti kolech v celkovém součtu na 2. místě, finále se však nemohl zúčastnit.

Účast v mistrovských soutěžích zastřešuje Aerobic club, který je registrován v Českém svazu aerobiku. V tomto sportu byly závodnice velmi úspěšné: Simona Krásná se dokonce letos stala mistryní republiky a Míša Beranová vybojovala pěkné 4. místo. I v sólových sestavách sportovního aerobiku stály závodnice často na stupních vítězů. V soutěžích minitýmů sklízely úspěchy nejmenší závodnice Lucka Beranová a Šárka Kubrová.

Pilný trénink pokračoval i o prázdninách

Po takovéto nabité sezóně by se dalo očekávat, že děvčata potřebují pořádný odpočinek. Ale A 2 řada z nich ani o letních prázdninách nezahálela a pilně trénovala. Stepové týmy se sešly na krátkém soustředění, aby započaly s tvorbou choreografie svých nových sestav. Avšak ani staré sestavy nemohou týmy zapomenout, neboť s nimi ještě vystoupí na festivalu „Jičín – město pohádky“ v pátek 12. září od 18 hodin na hlavním pódiu na Valdštejnově náměstí.

Hledáme další šikovné cvičenky od 6 let

S novým školním rokem začínají tréninky všech závodnic aerobiku. Klub rád přijme do svých řad další šikovné cvičenky od 6 let s pohybovými předpoklady a smyslem pro rytmus. Děti budou nejprve  zařazeny do přípravky, kde se naučí základy všech forem aerobiku. V případě trvalého zájmu mají další perspektivu v účasti na soutěžích typu SAMC, v závodních sestavách fitness STEP či pódiových skladbách s tématickým obsahem. Ty nejšikovnější mohou soutěžit s choreografiemi sól a minitýmů komerčního aerobiku a basic sportovního A 1 aerobiku. V pondělí a v pátek probíhají tréninky v sokolovně; v úterý, ve středu a ve čtvrtek v zrcadlovém sále Fit clubu „U Čápa“. Pravidelné cvičení přípravky začne až od 15. září. Noví zájemci se mohou přihlásit osobně přímo na tréninku každé pondělí od 16 do 17 hodin v sokolovně nebo každou středu od 15,30 do 16,30 hodin ve Fit clubu na Lidickém náměstí, dále na tel. 724 944 659 nebo na e-mailu: sulcova.eva@seznam.cz. Další informace je možno najít na webových stránkách http://aerobic-jicin.webnode.cz/.