Jubilejní koncert na Humprechtě v Den české státnosti

hum_2 SOBOTKA / Humprecht   –  Jubilejní desátý společný koncert sopranistky Veroniky Vildmanové, barytonisty Martina Strouhala  a klavíristky Moniky Chmelařové  se na zámku  Humprecht  uskuteční  v Den české státnosti v sobotu 28. září 2019  od  18 hodin. Na programu Svatováclavského koncertu  jsou  písně, árie a duety z děl  J. S. Bacha,  G. F. Händela, R. Schumanna, G. Rossiniho, G. Donizettiho, G. Verdiho, a dalších autorů. 

Veronika Vildmanová se  zpěvu věnuje od vysokoškolských let, kdy vedle informačních studií a knihovnictví na filosofické fakultě Univerzity Karlovy studovala na Pěvecké konzervatoři Praha u sólistky Národního divadla Jitky Soběhartové. V odborném studiu zpěvu pokračuje soukromě u M. Pospíšila, vystupuje na koncertech komorní a duchovní hudby i jiných žánrů. Je také organizátorkou projektů a produkční.

Martin Strouhal  vystudoval filosofii a pedagogiku na FF UK a tamtéž absolvoval doktorské studium. Operní zpěv absolvoval na Hudební škole hl. m. Prahy u profesora Pražské konzervatoře a muzikologa dr. Miloslava Pospíšila. Teď  je  vedoucím Katedry pedagogiky na FF UK v Praze. Vedle univerzitního působení se věnuje samostatné koncertní prácim ale i  sólové spolupráci s různými pražskými ansámbly (Pražští pěvci, Piccola orchestra)  a   vystupuje  na  hudebních festivalech. Věnuje se intenzivně interpretaci chrámové hudby, je sólistou souboru Notre Dame při chrámu Matky Boží před Týnem na Starém Městě. Jeho repertoár zahrnuje hudbu baroka, klasicismu, romantickou písňovou literaturu a árie z operní literatury barytonového oboru.

Monika Chmelařová  vystudovala Konzervatoř v Pardubicích (ve třídě M. Hršela), pak Akademii múzických umění v Praze (ve třídě J. Panenky, I. Moravce a M. Langera). Absolvovala interpretační kurzy u významné pianistky N. Akopian. Je laureátkou několika soutěží, sólově vystupovala s Komorní filharmonií Pardubice, Filharmonií Hradec Králové a Jihočeskou komorní filharmonií. V současné době se věnuje pedagogické činnosti, hraje v komorních seskupeních a korepetuje.

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *