Judisté Krejčík a Matějka získali bronz na Mistrovství ČR

titulka Jablonec nad Nisou /  Jičín  –   Poslední  dubnovou sobotu se v jablonecké městské sportovní hale uskutečnilo Mistrovství České republiky v kategorii mužů a žen.  Na jabloneckém tatami se představil i trojlístek jičínských judistů.  Z osobních důvodů  se  bohužel nezúčastnil mnohonásobný medailista Michal Vaníček a nemocný Jakub Zachoval. V kategorii do 90 kg obhajoval loňské stříbro Petr Matějka. Petr podal velmi dobrý výkon, ale v semifinále nestačil na reprezentanta ČR v kategorii juniorů Meška z USK Praha a podlehl mu až v  golden score.  V boji o bronz  ale  nezaváhal a svého soupeře Trojnara z Hranic n/M. porazil v boji na zemi držením před časovým limitem a získal tak do své sbírky už třetí cenný kov.

V kategorii do 100 kg se představil Jakub Krejčík.  Na začátku soutěže  ale  narazil na favorizovaného reprezentanta ČR Davida Klammerta z Judoklubu Olomouc,  mistra Evropy do 23 let.  Kuba statečně vzdoroval, ale na svého soupeře nestačil.  V opravných bojích  nezaváhal a pak  se představil ve finálovém bloku v boji o bronz.   Tam na něj  čekal l juniorský reprezentant ČR Matyáš Rejchrt z USK Praha. Ač nebyl v utkání favoritem, bylo vidět, jak moc  si  svou první medaili v kategorii seniorů přeje.  Po oboustranně opatrném začátku hezky provedenou technikou sumi gaeši a následným držením zvítězil před časovým limitem a získal tak zaslouženě bronzovou medaili!

V kategorii do 66 kg se představil junior Tadeáš Čeřovský. V úvodu  krásnou technikou seoi nage porazil plzeňského Hradila, ale pak podlehl reprezentantovi Kovářovi z Judoklubu Olomouc. V opravných bojích už nezaváhal a ve svém prvním souboji o medaili v kategorii dospělých narazil na zkušeného Šatánka z Hranic n/M..  Tadeáš se v úvodu utkání dopustil chyby v boji na zemi a soupeři podlehl držením.   Páté místo na Mistrovství ČR mezi dospělými je  jeho dosavadním největším sportovním úspěchem.  Je potěšitelné, že všichni jičínští judisté, kteří se na šampionát kvalifikovali, bojovali o cenný kov.

(ml)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *