Judisté z Jičína budou na podzim bojovat o udržení v extralize

titulka JIČÍN –  V neděli 18. června  se jičínští judisté utkali na domácím tatami s celkem 1. Judo clubu Baník Ostrava o postup do podzimní části soutěže. Za jičínský celek nastoupil v kategorii do 66 kg  Tomáš Vaníček, do 73 kg hostující Matěj Sedmidubský, do 81 kg Michal Vaníček, do 90 kg Petr Matějka a nad 90 kg hostující slovenský reprezentant Matej Hajas. V kategorii +90 kg byl připravený nastoupit  pouze Matyáš Rejchrt.  Kvůli  plnění reprezentačních povinností se nemohl zúčastnit Michal Černý v kategorii do 66 kg. V ostravském velmi kvalitním celku se představili dva reprezentanti Polska (v kategorii do 73 kg Bartusik a v kategorii do 90 kg Szczepaniak), dále dva hostující judisté (v kategorii do 81 kg juniorský reprezentant Trojnar a bývalý reprezentant Švec v kategorii + 90 kg) a jediný odchovanec ostravského juda v kategorii do 66 kg Kohn.

SKP JUDO Jičín – 1. Judo club Baník Ostrava 3 : 2

V kategorii do 66 kg nastoupil po 5 leté odmlce v extraligové soutěži Tomáš Vaníček, který v úvodu utkání získal první důležitý bod v boji na zemi ukázkovým přechodem do držení. V kategorii do 73 kg se utkal Matěj Sedmidubský s Michalem Bartusikem. Polský reprezentant byl však nad síly Matěje Sedmidubského a zaslouženě zvítězil.

Za stavu 1 : 1 nastoupil k utkání v kategorii do 81 kg Michal Vaníček. Michal podal soustředěný výkon a v druhé polovině utkání zvítězil před časovým limitem nádherně provedenou technikou seoi nage a upravil stav utkání na 2 : 1 pro domácí.

Poté se na tatami představil v kategorii do 90 kg Petr Matějka. Petr za normálních okolností startuje v hmotnostní kategorii do 81 kg. V utkání se brzy projevila zkušenost, ale zejména vyšší tělesná hmotnost polského reprezentanta Szczepaniaka, který zvítězil a upravil tak stav na 2 : 2 pro hostující celek.

V nejtěžší hmotnostní kategorii se v boji utkali za domácí celek slovenský reprezentant Matej Hajas a za ostravský celek bývalý reprezentant ČR Libor Švec (den před tím získal bronz na ME veteránů v chorvatské Poreči). V souboji těžkých vah se prosadil mladý slovenský judista, který získal 3. vítězný bod pro domácí celek a v 1. utkání tak zaslouženě zvítězili domácí!

V tuto chvíli zaručovalo domácím postup do play off pouze vítězství ve 2. vzájemném utkání s ostravským celkem.

SKP JUDO Jičín – 1. Judo club Baník Ostrava 2 : 3

V opakovaném utkání jičínského a ostravského celku se bohužel nepodařilo Tomášovi Vaníčkovi zopakovat výkon z 1. utkání. Jeho soupeř v úvodu utkání získal vedení, které i přes velký Tomášův tlak udržel a prakticky rozhodl o průběhu celého utkání,  protože ostatní zápasy měly téměř totožný průběh.

Tato prohra odsunula domácí celek do podzimní části extraligové soutěže k boji o udržení se v extralize. Jediný pomocný bod tak rozhodl o podzimní účasti jičínského celku v baráži!

(ML)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *