Judisté z Jičína v extralize pátí a program na rok 2020

extraliga-foto-2019 JIČÍN  –   Po finálovém kole extraligy, kam postoupily čtyři celky, bylo vyhlášeno celkové pořadí v EXTRALIZE 2019.  Jičín získal krásné páté místo a jen o lepší skóre postoupily  Litoměřice, které jsme v základní skupině porazili. I tak je páté místo velikým úspěchem.

Pořadí extraligy 2019:

1. USK Praha 5. SKP Judo Jičín

2. Sport judo Litoměřice 6. Baník Ostrava

3. Judoclub Liberec 7. Sokol Praha Vršovice

4. SK KP Brno 8. Judoklub Olomouc

Trenéři Milan Letošník a Luděk Vaníček měli k dispozici kvalitní celek, ale kluby, které mají víc peněz  si mohli dovolit kvalitnější zahraniční závodníky, což  bylo v řadě utkání důležité. V celku Jičína startovali dva reprezentati Slovenska Matěj Poliak a Matěj Hajás, oporou celku byl Michal Vaníček, dále startovali Petr Matějka, junior Tadeáš Čeřovský, Jakub Krejčík a Tomáš Knotek.

Páté místo je pro Jičín velikým úspěchem. V roce 2020 se zase  mění pravidla extraligy, když startovat bude moci jen  jeden cizinec.  Jičín byl nalosován do skupiny A, kde kromě mistra ČR USK Praha bude na startu SKKP Brno a Juoclub Vysočina.  V Jičíně uvidíme turnaj EXL 6. června 2020.

Bohatý program judistů v roce 2020

Judisté budou mít v roce 2020 hned několik turnajů, kde uvidíme nejlepší borce ČR i závodníky zahraniční. 28. března  bude v Jičíně Mistrovství ČR mužů a žen jednotlivců. 23. května  se koná v Jičíně Český pohár – Velká cena Jičína mužů a žen, 6. června turnaj extraligy a 3. října  turnaj žáků Samurajská katana, kde letos startovalo 415 žáků a žaček. Příznivci juda budou mít možnost vidět nejlepší borce od žáků až pro muže.

(jl)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *