Judistka Darina Jirásková vybojovala stříbrnou medaili na Mistrovství ČR dorostu

resized_20231105_1527040 Vítkovice / Jičín  –   Uplynulý víkend se v ostravské atletické hale VÍTKOVICE Aréna a. s., uskutečnilo Mistrovství České republiky pro kategorie staršího žactva U14 a mladšího dorostu U16. Ostravská tatami přivítala v sobotních kláních 395 žáků a žákyň ze 123 oddílů ČR, v neděli pak 273 dorostenců a dorostenek z 92 oddílů České republiky. Na oba šampionáty se podařilo v průběhu roku kvalifikovat i  dvanácti jičínským judistům, ze zdravotních důvodů se nemohli zúčastnit Oliver Tichý a Kryštof Neuwirth.

V sobotní soutěži staršího žactva se v kategorii do 44 kg nejvíce dařilo Evelíně Lemmerové, která i přes prodělanou virózu těsně před soutěží skončila s bilancí tří vítězství a dvou porážek stejně jako v loňském roce pátá.

Viktoru Tichému a Mirku Kratochvílovi se už tolik nedařilo. Soutěž pro oba skončila v prvním kole a do opravných bojů nezasáhli.

V nedělní soutěži mladšího dorostu předvedla svůj nejlepší výkon v sezoně  Darina Jirásková.  Jičínská naděje prošla v kategorii do 52 kg suverénním způsobem po třech resized_20231105_152931001 vítězných utkáních před časovým limitem až do finále.  V něm  však nenašla recept na svou soupeřku a zaslouženě získala stříbrnou medaili. Velmi zřetelně si tak řekla o pozvánku do národního družstva ČR své věkové kategorie.

Bronzovou medaili  přidala do sbírky v kategorii do 44 kg po velmi dobrém výkonu Natálie Rejmanová, která tak po loňském stříbru získala další cenný kov. Ve stejné hmotnostní kategorii skončila Barbora Horáčková na sedmém  místě.

V kategorii do 50  kg  si  smolný den vybral Jan Egrt.  V utkání třetího  kola došlo v jeho golden score ke kuriózní situaci. V boji na zemi použil Honzův soupeř techniku škrcení. Tuto techniku nechal pokračovat rozhodčí utkání nezvykle dlouho, a to téměř 60 sekund. Rozhodčí u monitoru dal však nečekaně pokyn pro ukončení zápasu, neboť byl přesvědčený, že náš závodník ztratil vědomí. I přes protesty jičínských trenérů a po prozkoumání záběrů z kamery, svůj sporný výrok rozhodčí nezměnily.  Podle pravidel juda nemohl už Honza pokračovat v soutěži, čímž ztratil možnost bojovat o bronz a skončil tak na  devátém místě.

V kategorii do 60 kg obsadil Tomáš Ort po solidním výkonu dělené třinácté  místo, stejně jako Veronika Lipárová v kategorii do 57 kg, která si na republikovém šampionátu odbyla svou premiéru. V kategorii do 66 kg se Štěpán Lánský neprosadil a skončil v prvním kole.

Stříbrná medaile Dariny Jiráskové je po umístěních na 5. a 7. místě v letech 2021 a 2022 velkým zadostiučiněním za její poctivý přístup k tréninku a doufejme, že si z něj vezmou příklad i některé další jičínské naděje.

Celkově lze hodnotit vystoupení našich nadějí na MČR jako úspěšné. Vzhledem ke skutečnostem, že start Evelíny Lemmerové byl ze zdravotních důvodů do poslední chvíle nejistý a také spornému rozhodnutí rozhodčích v případě Jana Egrta, lze zisk dvou medailí na Mistrovství ČR  hodnotit jako úspěch. Medailová očekávání jičínských trenérů byla sice větší, ale páté místo Evelíny Lemmerové, sedmé místo Barbory Horáčkové, deváté místo Jana Egrta, třinácté místo Tomáše Orta a Veroniky Lipárové nejsou vůbec špatnými výsledky..

SKP JUDO Jičín, z.s. děkuje za podporu NSA, Královéhradeckému kraji, městu Jičín a firmě DEPRAG CZ a.s.

(ml)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *