Judo: Cenné extraligové body pro jičínské

dscn7079 JIČÍN  –  Ve čtvrtek  18. dubna  se v  tělocvičně  Sportovního areálu v  Jičíně  uskutečnila tři  extraligová dvojutkání skupiny B, mezi loňským vícemistrem USK Praha, loni bronzovým celkem FCC SJ Litoměřice a domácím celkem SKP Judo Jičín, z.s..  Favorizovaný celek USK Praha nastoupil na jičínském tatami v sestavě: do 66 kg hostující rakouský reprezentant F. Doppelhammer, do 73 kg V. Černý, do 81 kg V. Sedmidubský, do 90 kg J. Turek a nad 90 kg M. Horák, všichni seniorští reprezentanti ČR!

Loni bronzový celek Litoměřic v sestavě: do 66 kg hostující D. Vopat, do 73 kg J. Svoboda, do 81 kg A. Konig, do 90 kg hostující ukrajinský reprezentant V. Synyavsky a nad 90 kg hostující J. Staněk (první tři  hmotnostní kategorie juniorští reprezentanti ČR).

Domácí celek k utkáním nastoupil citelně oslabený o slovenského reprezentanta M. Poliaka v kategorii do 66 kg, který před startem v extralize upřednostnil přípravu na blížící se start na MS v Tokiu.  Domácí tak nastoupili v sestavě: do 66 kg T. Čeřovský, do 73 kg J. Zachoval, do 81 kg J. Bušta a M. Vaníček, do 90 kg P. Matějka a nad 90 kg hostující slovenský reprezentant M. Hajas, J. Krejčík a připraven byl T. Knotek.   Za těchto okolností  vypadal  jakýkoliv bodový zisk  jako  velmi vzdálený.

SKP Judo Jičín, z.s. : USK Praha 0 : 5

Za domácí celek proti favorizovanému soupeři nastoupili T. Čeřovský, J. Zachoval, J. Bušta, P. Matějka a J. Krejčík. Sympatický výkon v utkání předvedl junior Čeřovský, který rakouskému reprezentantovi podlehl až v golden score po velkém boji.

SKP Judo Jičín, z.s. : FCC SJ Litoměřice 1 : 4

Jediný bod domácích získal spolehlivý Michal Vaníček, který svému soupeři nedal šanci a zvítězil před časovým limitem. Slušný výkon opět předvedl T. Čeřovský, který  loňskému mistru ČR v kategorii seniorů podlehl až v závěru utkání.

Dále nastoupili J. Zachoval, P. Matějka a M. Hajas, od kterého však trenéři domácího celku očekávali lepší výkon.

Opakovaná utkání:

SKP Judo Jičín, z.s. : USK Praha 0 : 5

Domácí celek ve  druhém  utkání nastoupil ve stejné sestavě jako v  prvním, s výjimkou kategorie nad 90 kg, kde se představil M. Hajas.  Solidní výkony v utkáních předvedli J. Bušta a P. Matějka, kteří svým soupeřům podlehli po dramatickém boji až v závěru utkání.

SKP Judo Jičín, z.s. : FCC SJ Litoměřice 3 : 2

V posledním utkání tohoto extraligového kola se domácí chtěli pokusit o malý zázrak.  V prvním zápase předvedl vynikající výkon Tadeáš Čeřovský, který po velmi dramatickém boji s loňským mistrem ČR Vopatem získal v polovině utkání vedení pěkným kontrachvatem, které v závěru ještě navýšil a zvítězil nečekaně před časovým limitem, stav 1 : 0 pro domácí.  Poté Kuba Zachoval statečně vzdoroval, ale talentovanému Svobodovi nakonec podlehl, srovnáno 1 : 1.

Michal Vaníček v následujícím utkání potvrdil dlouhodobě stabilní formu a svého soupeře doslova „zničil“ v boji na zemi, 2 : 1 pro domácí.  Petr Matějka svedl s favorizovaným ukrajinským soupeřem vyrovnanou první polovinu utkání, ale nakonec soupeři podlehl a  opět  bylo srovnáno 2 : 2!

V rozhodujícím a posledním utkání celé soutěže nastoupil Matej Hajas proti litoměřickému Staňkovi, kterému v prvním zápase podlehl před časovým limitem.

Velmi dramatické utkání dospělo až do golden score, ve kterém větší vůli po vítězství prokázal jičínský borec, který v  první minutě nastavení krásnou technikou zvítězil a upravil tak stav utkání na konečných 3 : 2 pro domácí!

V obou utkáních mezi celky USK Praha a FCC SJ Litoměřice zvétězil celek USK Praha 3 : 2!

Domácím se tak podařilo senzačně „obrat“ o body favorizovaný litoměřický celek. Celkovým vítězem skupiny B se tak stal USK Praha. O konečném umístění ve skupině B rozhodne až poslední zápas mezi celky FCC SJ Litoměřice a Judoklub Olomouc, který se uskuteční  začátkem června.

Za obětavý výkon lze pochválit všechny jičínské borce, zejména pak Michala Vaníčka a Tadeáše Čeřovského, jehož vítězství a skalp mistra ČR 2018 bylo asi největším překvapením soutěže!

(ml)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *