Junior Čeřovský si z Českého poháru v judo odvezl bronz

20190317_161742 Jablonec nad Nisou  / Jičín  –  V  jablonecké Sportovní hale Na Potoce se uskutečnila Velká cena Jablonce nad Nisou jako součást seriálu Českého poháru v kategoriích ml. a st. žactva, dorostu a juniorů. Na jabloneckém tatami se představilo na 1138 mladých nadějí nejenom z ČR, ale i z Polska, Rakouska, SRN a Slovenska. V sobotu si v kategorii ml. žáků U13 odbyl premiéru v Českém poháru v kategorii do 34 kg Štěpán Lánský. Štěpán v 1. kole zvítězil, pak  dvakrát  prohrál a umístil se na děleném 17. místě. V kategorii ml. žákyň do 44 kg podlehla v 1. kole své soupeřce Kateřina Kratochvílová a do dalších bojů  už nezasáhla.

V kategorii starších žáků U15 do 50 kg se na tatami utkalo 53 mladých judistů. V této hmotnostní kategorii se představil František Egrt . Po dvou  vítězstvích podlehl po školácké chybičce svému soupeři a skončil na děleném 17. místě. V případě vítězství by  ho  čekal  zápas o semifinále.

V neděli se na tatami představil v kategorii juniorů do 66 kg Tadeáš Čeřovský. Po dvou těžkých vítězných utkáních  ho v semifinále čekal favorizovaný Šatánek ze Sokola Hranice. Vyrovnané utkání dospělo až do golden score,  kde už Tadeášovi došly síly a podlehl po opakovaném napomínání za pasívní způsob boje.  V boji o bronz ale  nezaváhal a s přehledem svého soupeře porazil a získal tak zaslouženě bronzovou medaili! Po 5. místě na ČP v Ostravě je to pro něj velké povzbuzení do dalšího tréninku a před startem na Mistrovství  ČR juniorů, které se uskuteční na podzim v jičínském  sportovním areálu!