Juniorky U 19 postoupily do finálové skupiny ligy

u19_watemark JIČÍN  –   Juniorky BSK TJ Continental Jičín U19  vybojovaly  1. místo ve skupině a postup do finálové skupiny ligy juniorek,  Družstvo dívek U19 bylo nalosováno do skupiny B dorostenecké ligy.  Našimi soupeři  byla družstva Benešova, Sparty Praha B, Žďáru nad Sázavou, Liberce, Kolína  a  Brandýsa nad Labem. Po sérii šesti výher a dobrém vstupu do soutěže, přišel herní útlum a tři porážky. Poté se nám opět podařilo herně zvednout a skupinu jsme odehrály s bilancí 9 výher a 3 proher. Umístily jsme se na 1. místě a postoupily jsme do finálové skupiny, kde se utkáme s týmy Benešova, Plzně, Havířova, Žabin Brno a Chomutova.

Začátek sezony byl dobrý a družstvo předvádělo pěkný basketbal a své soupeře jasně přehrávalo. Poté přišlo několik zranění, nemocí a ukončení kariér, což poznamenalo tréninkový proces a výsledkem byly tři porážky v řadě. Po důrazném pohovoru poločasového utkání v Kolíně se situace opět otočila a skupinu jsme dohrály na 1. místě.

Postup do finálové skupiny nám přinese dalších deset kvalitních zápasů. Ve finálové skupině jsme začaly s bilancí jedna  výhra a tři  prohry. Nyní nás čekají čtyři domácí utkání a rádi bychom v některém z nich uspěly.

Nejvíc nás trápí, že nemáme klasického pivota. Všechna družstva ve finálové skupině mají alespoň jednu hráčku vysokou 185 cm a vyšší. My to musíme nahradit bojovností a ne vždycky  se nám to povede.

(DF)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *