Kapesníky byly napuštěné drogou

droga VALDICE – Pracovníci vězeňské služby odhalili v květnu letošního roku ve valdické věznici v zásilce určené jednatřicetiletému vězni zakázané látky. V balíku od jeho matky se kromě značkového oblečení nacházelo i pět pánských kapesníků, které byly důmyslně zabalené v teplákové soupravě spolu s voňavými stromečky. Nešlo totiž o ledajaké kapesníky, ty v zásilce pro vězně  byly napuštěné účinnou látkou léku, který lze získat pouze na lékařský předpis, neboť může mít vliv na psychiku a chování člověka. Po tomto zjištění předali pracovníci vězeňské služby případ jičínským kriminalistům, kteří celý obsah balíku odeslali na expertízu. Ta přítomnost účinné látky potvrdila. Muž pochopitelně o zakázaných látkách v balíku nic nevěděl. Překvapivě o nich nevěděla ani jeho matka, která tvrdila, že kapesníky zakoupila na tržnici a netušila, že by mohly být něčím napuštěné. Tomu pochopitelně nemohli kriminalisté uvěřit a v těchto dnech ženě sdělili obvinění z přečinu šíření toxikomanie ve stádiu pokusu, za což jí hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. Zda se muž svého balíku dočká, není zatím zřejmé. S největší pravděpodobností ale „propadne ve prospěch státu“, neboť se jedná o věci, které byly použity ke spáchání trestného činu.

HOŘICE – V noci na úterý 9. září se neznámý zloděj vloupal v Hořicích do rozestavěné smuteční síně, ze které odcizil elektrické vrtačky, řezačku na obklady a dlažbu, vodováhy a další stavební nářadí. Majitel vyčíslil celkovou škodu na nejméně 22 tisíc korun. Případ šetří hořičtí policisté jako přečin krádeže. Pachatel může jít „sedět“ až na dva roky.

NOVÁ PAKA – Ve středu 10. září krátce před třetí hodinou ranní ležel  na silnici v ulici V aleji opilec, který nebyl schopen komunikace, natož chůze. Hlídka nakonec zjistila, že se jedná o místního šestatřicetiletého muže, který měl v dechu 2,8 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že svým jednáním ohrožoval svůj život a zdraví ostatních účastníků silničního provozu, byl převezen do protialkoholní záchytné stanice v Hradci Králové, kde zůstal do vystřízlivění. Případ šetří novopačtí policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

nprap. Hana Klečalová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *