Koaliční smlouva v Jičíně je podepsaná, nejužší vedení města se nezmění

img_5892 JIČÍN  –   Koaliční smlouvu  podepsali  zástupci ANO 2011, Sdružení pro Jičín, Volby pro města a hnutí Za prosperující Jičín s TOP 09 s podporou STAN. Budou společně kontrolovat 13 mandátů v jednadvacetičlenném Zastupitelstvu města Jičína. Nejužší vedení města se oproti minulému volebnímu období nezmění: starostou zůstane Jan Malý (ANO 2011), prvním místostarostou  Petr Hamáček (Sdružení pro Jičín) a druhým místostarostou  Jan Jiřička (Volba pro město).  Strany a hnutí se dohodly i na dalším složení sedmičlenné Rady města. Kromě starosty a místostarostů v ní zasedne Luděk Havel (Sdružení pro Jičín), Miroslav Kodydek (ANO 2011),  Josef Novotný (Za prosperující Jičín s TOP 09 s podporou STAN) a  Jan Bušta (Volba pro město), který má být novým členem, který  v radě ani zastupitelstvu v minulém  volebním  období nebyl.

„Jsem rád, že  se  koaliční jednání  uskutečnila  v  korektním a věcném duchu a že koalice bude moct plynule pokračovat v projektech zahájených v předchozím období. Chceme pracovat pro všechny obyvatele Jičína a jsem přesvědčený, že započaté a plánované projekty dál  zlepší životní podmínky ve městě,“ uvedl starosta  Jan Malý.

Ustavující zasedání zastupitelstva je plánováno na pondělí 5. listopadu. Zastupitelé  složí slib, zvolí  starostu  a následně budou zvoleni i členové Rady města.

Výsledky komunálních voleb v Jičíně:

Hnutí ANO (ANO): 26,30 % hlasů, 6 mandátů

Sdružení pro Jičín (SpJ): 12,06 % hlasů, 3 mandáty

Volba pro město (VpM): 11,41 % hlasů, 3 mandáty

Občanská demokratická strana a nezávislí kandidáti (ODS): 10,37 % hlasů, 2 mandáty

Jičínský demokratický klub, Sdružení HDK NK (JDK): 8,32 % hlasů, 2 mandáty

Patrioti pro Jičín (PpJ): 7,88 % hlasů, 2 mandáty

Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM): 5,65 % hlasů, 1 mandát

Hnutí Unie pro sport a zdraví (UpSZ): 5,64 % hlasů, 1 mandát

Za prosperující Jičín s TOP 09 s podporou STAN (TOP): 5,01 % hlasů, 1 mandát

Česká strana sociálně demokratická (ČSSD): 4,58 % hlasů, 0 mandátů

SPD Tomio Okamury a Zemanovci (SPD): 2,77 % hlasů, 0 mandátů

img_8976 Zvolení zastupitelé: JUDr. Jan Malý (ANO), Miroslav Kodydek (ANO), Mgr. Alena Stillerová (ANO), Roman Mikolášek (ANO), Mgr. Jiří Komárek (ANO), Ing. Bc. Monika Almássy (ANO), Mgr. Petr Hamáček (SpJ), Mgr. Luděk Havel (SpJ), Mgr. Ivana Krabcová (SpJ), Ing. Jan Jiřička (VpM), Mgr. Jan Bušta (VpM), Mgr. Milan Smolík (VpM), Ing. Ladislav Brykner (ODS), MVDr. Jiří Liška (ODS), Mgr. Petr Šindelář (JDK), Mgr. Miloš Starý (JDK), Mgr. Miloslav Kůta (PpJ), Mgr. Martina Zelingerová (PpJ), Ing. Petr Kebus (KSČM), Aleš Babák (UpSZ), PhDr. Josef Novotný (TOP)

Volební účast v Jičíně: 45,24 %

(jj)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *