Kočí navracejí život na prkna, která znamenají Choteč

36909128_1772430512846875_2487969302104244224_n CHOTEČ  / Jičínsko  –  Malý rodinný hudebně-divadelní festival Kočí v Chotči navrací život opět na prkna, která znamenají Choteč. Letošní 23. ročník nese podtitul  J E L E N  S N Í … Ve dnech 10. a 11. srpna se  divákům představí dvě desítky divadelních, hudebních i scénografických projektů, Hrát se bude v hospodě, v kostele, na hřišti, na dvoře, v lese.  „Snažíme se propojovat hudbu, divadlo a vesnici. Festival se bude odehrávat na různých místech naší obce. Chtěli bychom oživit místa, kterými běžně procházíme, ale také dát záminku k navštívení těch nevšedních, poetických. Letošní ročník je ozvláštněný jelením tématem,“  říká organizátorka festivalu Daniela Grohová.

Na  multižánrovém  festivalu Kočí v Chotči se  potkávají  hlavně nadaní hudebníci z Jičínska se zajímavými pražskými a jinak přespolními muzikanty, kteří společně hrají během dne a především na večerních Jam session.  Kromě programu v kulturním sále hospody se diváci mohou těšit na loutková představení a rukodělné dílny ve stínu lip, koncerty na dvoře, poetickou procházku krajinou a varhanní koncert v kostele.

PÁTEK
16:00 – 17:00 paroží se nosí se / dílna
17:00 – 17:50 MÁŠA A MEDVĚD / gypsy-klezmer
18:00 – 18:40 DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ / loutková pohádka
18:50 – 19:40 JANÍK VEČEŘA / folk
19:50 – 20:45 KRYSTYNA SKALICKÁ / acoustic
21:00 – 22:00 VARHAN ORCHESTROVIČ BAUER / varhanový koncert v kostele
22:15 – 22:45 HUSAM ABED / world music a storytelling
23:00 – 00:00 MARTIN CHIK BLUES BAND / blues
00:00 – ?? Jam Session

SOBOTA 
10:00 – 12:00 DOPOLEDNÍ JELENÍ KLÁNÍ / vybíjená
13:30 – 14:00 PTÁK / loutková pohádka
14:15 – 15:05 LYRA FLÉTNA / ethno-acoustic
15:15 – 16:00 VE JMÉNU LÁSKY A PŘÁTELSTVÍ / scénické čtení
16:00 – 16:50 LEDVA / psychadelic folk
17:00 – 17:50 HUBNUTÍ ŘÍZENÉ POČÍTAČEM / jazz-progressive
18:00 – 18:50 JO! / jazz-alternative
19:00 – 19:30 HOLINKY / folk
19:30 – 20:00 SBOR PECKA / folk
20:00 – 21:15 J E L E N S N Í / průvod za jelenem s parožím
21:30 – 22:00 DIVADLO LMML / improvizující divadlo
22:00 – 23:00 TYGROO / balkan-funk
23:00 – ?? Jam session

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ // doporučená cena za oba dny 300 Kč.
Vstupné se stalo dobrovolným, aby měl každý možnost akci svobodně ohodnotit podle svých dojmů a možností. Neznamená to však, že by festival vstupné vybírat nepotřeboval. Naopak.

PODROBNĚJŠÍ PROGRAM:

PÁTEK
PAROŽÍ SE NOSÍ SE / dílna
Jak dostat paroží na hlavu a nedostat se při tom do řečí? Rukodělná dílna pro děti i dospělé.

MÁŠA A MEDVĚD / gypsy-klezmer
Jičínské duo, které hudební inspiraci hledá v židovských a jazzových rytmech. Tomáš Mašek rozezní struny kytary a rozdýchá měchy akordeonu. O houslové krásno se postará Vojtěch Drahoňovský.

DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ / loutková pohádka
Loutková pohádka Karla Jaromíra Erbena. Šli dva, šli tři. Vlastně šli čtyři a ještě kůň k tomu. Šli dlouho, šli lesem. A kam došli? Do Železného zámku! Vyprávět budou loutky Alžběty Vitvarové a loutkoherci René Vitvar, Štěpán Lustyk, a Adam Joura.

JANÍK VEČEŘA / folk
Struny u kytary prohrábne brněnsko-pražský písničkář, který skládá, jak umí. Krom orlosupa by chtěl být také Zlatohřbítkem.

KRYSTYNA SKALICKÁ / acoustic
Harmonikářka, loutkoherečka a zpěvačka pocházející z Těšínska. „Měla ach dívka, měla divný sen, jelen stál u dveří a lákal ji ven. Běžela lesem zmámená, běžela, hledala jelena…“ Zpívá polsky, česky a slovensky a v jejich písních se prolíná folklór, sen a příroda.

VARHAN ORCHESTROVIČ BAUER / varhanový koncert
Hudebník, skladatel a dirigent. Jeho kompozice jsou syntézou různých stylů a žánrů, ve kterých kombinuje barvy a nálady hudby symfonické, jazzu, funku i rapu. V chotečském kostele vystoupí sice před vyhlášením nočního klidu, jeho hudba vás ale v klidu nenechá.

MARTIN CHIK BLUES BAND / blues
Martin Chik vzdává poctu blues již po páté na prknech, která znamenají Choteč. Během pětiletého chotečské období napsal množství básní a písní inspirovaných tímto místem, a to zejména sousedkou Šárkou, Betty a Láďou. Hraje s ním Jan Sen, Ondra Balík, Gejza Dohnal.

23:00 – 00:00 Jam session

SOBOTA 
DOPOLEDNÍ JELENÍ KLÁNÍ / sport
Legranda s míči a parožím pro děti, dorost i dospělé. Před Jelením kláním je dobré absolvovat páteční dílnu Paroží se nosí se.

PTÁK
Loutková pohádka o hloupém ptákovi, který se vydal do světa. Kampak doletí? To se dozvíte od kluků k nezaplacení Šimona Dohnálka a Daniela Horečného.

JE LES NÍ / dílny
Dílny pro děti i dospělé s jelenovititou tematikou. Příprava na večerní výpravu za jelenem. Také možnost přitisknout jelena na textil, přineste si vhodné tričko!

LYRA FLÉTNA / ethno-acoustic
Lyrický koncert dvou víl a jednoho poutníka kombinující keltské a folklorní melodie s moderní improvizací. Kateřina Křováková, Lucie Kejvalová, Stanislav Synek.

HUBNUTÍ ŘÍZENÉ POČÍTAČEM / jazz-alternative
Sotva jim vousy narostly, již se chápou kytary, basy, bicích a jazzují. Tomáš Mašek, Jakub Šulík, Pavel Bobr Novotný.

PAN JOSEF / loutkový příběh
(VIZ PÁTEK)

JO! / jazz-progressive
Otec a syn ve víru jazzové jam session. Možná jste je slyšeli hrát v pražské Vzorkovně nebo na v pražských ulicích. Varhan Orchestrovič Bauer na klávesy a Eliáš Bauer na bicí. Bude i trumpeta?

VE JMÉNU LÁSKY A PŘÁTELSTVÍ / scénické čtení
Scénické čtení krátké hry současného dramatika Oskara Bábka, kde láska, čas a prostor mají svůj důležitý rozměr. Čte Jan Búrik a Richard Rozkovec.

LEDVA / psychadelic folk
Jeden je málo a Bořek je moc. A tak jsme tři. Demofolkové trio aneb dva Sářiný kluci. Kytara – Vojtěch Nejedlý; saxofon, baskytara, harmonika – Bořivoj Škorpil; kytara, text – Sára Friedlaenderová.

18:00 – 19:00 HOLINKY / folk
Housle, klarinet, suzafon, akoreon, bici. Folklorní energizující kapela. Anežka Konečná, Matěj Heinzl, Šimon Janák, David Lomič, Jakub Šulík.

SBOR PECKA / folk
Ženský pěvecký sbor ze vsi přes kopec, zpívá zapomenuté folklórní písně z Moravy a Čech. V sále hostince se společně naučíme některé z lidovek a s písní v srdci, s písní na rtech výjdeme do krajiny!

J E L E N S N Í / site-specific procházka
Jelenovi pivo nelej. No a tak jsem ji chtěl nadběhnout a přitom mě srazila z boku. Štěstí nalezne ten, kdo v sobě smíři dva protiklady. Už troubějí. V lese jsou stromy. Slunce zapadalo a pole hořelo.

DIVADLO LMML / improvizující divadlo
Kopáči humoru, keňští maratónci slovních zkratek, nadopovaní bulharští vzpěrači vzletných jevištních metafor již po patnácté vstoupí na chotečská prkna, připraveni nesplnit ani jedno z vašich očekávání! Kdo? Vladislav Kracík a Martin Pařízek.

TYGROO / jazz- balkan-funk-rap
K tanci i poslechu zahraje dechová kapela Tygroo, která vynalézavě kombinuje balkánskou a klezmerovou hudbu s moderními žánry. Balkánský nářez, jazzová rafinovanost a funky radost. Klarinet – Matěj Heinzl, akordeon- David Lomič, suzafon- Šimon Janák, bicí- Vojta Stolbenko.

00:00 – ?? Jam session

———-
praktické info:

Přespat se dá ve stanu u rybníka či u Grohů na zahradě. Pro svěžest těla možno využít umyvadla či sprchu v hospodě a mýdlo z jelena.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *