Koncerty na jedinečných místech Českého ráje a Mariánské zahrady

noc-kostelc5af-2024-velic5a1-koncert-trio-talia ČESKÝ RÁJ  / MARIÁNSKÁ ZAHRADA  –    Po  koncertu na zámku  Humprecht  jsou  tu  další  hudební  příležitosti  v okolí.    Už  v pátek  7.  června v 19  hodin začne koncert Tria Talia  v rámci  Noci  kostelů.   Malebné obci Veliš u Jičína patří řada pozitivních nej. Řadí se mj. k nejstarším obcím Královéhradeckého kraje (první písemná zmínka 1143) a pyšní se mimořádně krásným kostelem sv. Václava postaveného podle plánů Alselma Luraga ve stylu pozdního baroka. „Máme velkou radost, že právě tady  můžeme vystoupit s Triem Talia,  tedy společně s Janou Vávrovou,  která  ovládne  zobcové flétny a fagot, a s klavíristkou Monikou u  příležitost letošní Noci kostelů. Na programu budou skladby Bacha, Vivaldiho a dalších autorů. Koncert slovem doprovodí velišská starostka  paní Naďa Bíšková, která představí historii památné obce i tohoto duchovní místa,“ přibližuje Veronika Vildmanová, členka Tria Talia.  Kostel bude otevřen od 18 od 21 hodin, samotný koncert začíná v 19 hodin a bude trvat přibližně 60 minut. Vstupné je dobrovolné.

Další  hudební  příležitosti připojujeme:

Neděle 23. června  od 17 hodin

Kostel Narození Panny Marie v Osenicích

ODPOLEDNE PLNÉ HUDBY  aneb  Osenice Foersterům

Osenice u Dětenic proslavil především hudební rod Foersterů. Kantoři Foersterové ve zdejší škole učili po několik generací, na prázdniny sem pravidelně jezdíval skladatel J. B. Foerster. K poctě rodu se  tu  koná už  23 let mezinárodní festival pěveckých sborů. Na tuto bohatou tradici výborně navazuje i Základní škola v Dětenicích. Těšit se proto můžete  na Odpoledne plné hudby, na kterém kromě dětí vystoupí i  Trio Talia. Společný koncert se koná v osenickém kostele, vstupné  je  dobrovolné. Slovem provází rytířka Řádu krásného slova, paní Alena Pospíšilová.  

 Pátek 12. července od 19 hodin

Kostel sv. Jiljí v Mladějově v Čechách

Letní koncert Tria Talia a Karolíny Cingrošové  v rámci festivalu Hudba z ráje

letnc3ad-koncert-mladc49bjov-12-7-2024 „Prázdninovou atmosféru slibuje i další hudební událost. Rády jsme s Triem Talia přijaly pozvání sopranistky Karolíny Cingrošové ke spoluúčasti na jednom  z koncertů festivalu Hudba z ráje. Společně připravujeme podvečer v kostelíku sv. Jiljí v Mladějově. Na programu budou díla českých  i zahraničních skladatelů:  Adama Michny z  Otradovic,   Josefa Myslivečka,  Antonína Dvořáka, Johanna Sebastiana Bacha,  Antonia Vivaldiho a Wolfganga Amadea Mozarta. Koncert bude slovem provázet moderátor Václav Žmolík,“ zve Veronika Vildmanová. Vstupné  je dobrovolné.   

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *