Krajinu (mé) duše představí houslové duo ECH! a tanečník Martin Dvořák

krajina-mc3a9-duc5a1e_07_07_2018_-ech VALDŠTEJNSKÁ  LODŽIE / Sedličky  –   V sobotu 7. července od 20 hodin  se  v  rámci Prodloužených víkendů v Jičíně uskuteční ve Valdštejnské lodžii koncert s názvem Krajina (mé) duše. Hodinové představení houslí a tance přinese původní melodie milostné, teskné i radostné. Houslisté Jitka Břízová (Koláčná) a Vojtěch Drahoňovský společně působí pod názvem Houslové duo ECH! a spolu s výjimečným tanečníkem Martinem Dvořákem se  setkají na terase lodžie. 

Krajina mé duše je  hodinové vyprávění o lásce ve všech jejích podobách. O bolesti z rozchodu, o smrti, i o životě. O tom, jak se vztahy mezi lidmi  odvíjejí nečekaně, nepředvídatelně. Život se neptá, události běží. Každá nevyslovená bolest bolí dvakrát. A láska? Ta někdy ze srdce přetéká. Krajina ale postupně nabývá  lehkosti, barvy a chuti. Hudba o tom vypráví a  všechno líčí  v pestrosti tónů obohacených o pohybové vyjádření.

martin3 Tanec  se připojí k houslovému vyprávění a postupně se společně vyladí na momentální inspiraci.  Martin Dvořák  má za sebou kariéru na významných evropských tanečních scénách. Je tanečníkem soudobého tance a tanečního divadla, performer ve veřejném prostoru.  Se svými projekty cestuje napříč evropskými metropolemi, předává taneční umění a inspiruje další tanečníky a umělce, pořádá festivaly tance, hudební dílny a jeho „doma“ je ve Vídni.

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *