Kriminalisté chytili dealera drog. Zatím nespolupracuje

img_0006

JIČÍNSKO – Jičínští kriminalisté v těchto dnech zadrželi a obvinili dvaatřicetiletého muže, který měl v okrese Jičín prodávat i darovat omamné a psychotropní látky. V přesně nezjištěné době od začátku letošního ro měl opakovaně prodávat případně darovat marihuanu, pervitin, extázi, ale i  lék Rivotril. Drogy částečně sám užíval nebo je předával dalším dealerům. Především je ale poskytoval desítkám drogově závislých. V souvislosti s tímto případem kriminalisté už  trestně stíhají za neoprávněnou distribuci drog další čtyři osoby.

Policisté muže zadrželi  v pondělí dne 11. prosince krátce po šestnácté hodině, kdy cestoval ve voze jako spolujezdec. Při  policejní kontrole měl řidič pozitivní test na požití návykové látky. O jeho dalším osudu ohledně řízení pod vlivem drog tak rozhodne místně příslušný správní orgán, kde mu v případě prokázání viny hrozí několikaměsíční zákaz řízení motorových vozidel a vysoká peněžitá pokuta.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Státní zástupce návrh akceptoval a soudce rozhodl o tom, že obviněný bude stíhán vazebně. Muž s kriminalisty nespolupracuje. Ke své trestné činnosti se doznal pouze částečně. Jelikož byl obviněný muž v posledních třech letech za stejný čin potrestán, hrozí mu teď v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na deset let.

Foto: PČR Jičín

nprap. Aleš Brendl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *