Krizový štáb ORP Jičín: situace se mění a vyvíjí rychle

20210109_145559 JIČÍN –   Krizový štáb ORP Jičín zatím pracuje dál v kontextu s nouzovým stavem. Pravidelně získává informace z Analytického brífinku, který vydává Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR  a  mapuje vývoj  nákazy v regionech. Telefonní linky, které město zřídilo prostřednictvím odboru sociálních věcí, byly úspěšné a senioři nad 80 let je využili. Jičín bude poskytovat informační servis i v budoucnu, a to i v době, kdy se očkování rozšíří na další skupiny obyvatelstva. Dál se také počítá se zřízením očkovacího centra v regionu, při pravidelných konzultacích s hejtmanem Královéhradeckého kraje Martinem Červíčkem město jičín zastupuje starosta Jan Malý. Ten dnes redakci řekl,  že kraj zvažuje vytvoření očkovacího centra v tělocvičně Masarykovy obchodní akademie v Jičíně, která by byla pro vakcinaci optimálnější než zimní stadion. Postup v očkování je samozřejmě závislý na distribuci a dostupnosti vakcín v celé ČR. Co se týká seniorů v jičínském domově, dobrou zprávou je, že se podařilo oočkovat všechny klienty, kteří o to měli zájem. „Jde o velký úspěch Sociálních služeb města Jičína a děkujeme všem, kteří se na očkování v Domově pro seniory podíleli,“ dodal jičínský starosta.

V uplynulém období došlo k několika záchytům covid-19 ve školských zařízeních. S jičínskými školami setrvale komunikuje místostarosta Mgr. Petr Hamáček. V týdnu od 25. ledna do 29. ledna byla vyhlášena karanténa pro jednu třídu v MŠ Fügnerova. V současné době je v nařízené karanténě jídelna ZŠ Husova – tento stav potrvá do pátku 12. února.  Náhradní stravování poskytla jídelna v Denisově ulici, zajistila jej VOŠ a SPŠ Jičín.   V mateřských školách jsou teď vyhlášené karanténní uzávěry tříd.  To se týká čtyř mateřských škol z pěti, které zřizuje město Jičín. Plně funkční je v současnosti jen  MŠ Fügnerova.

Technické služby města Jičína v nedávno  řešily výpadky mezi posádkami svozových vozů. I přes určitá omezení se podařilo zajistit odvoz odpadu. Karanténa se dotkla mimo jiné personálu, který má na starosti kárky, což ztěžuje odklízení sněhu u přechodů pro chodce. Situaci v technických službách konzultuje místostarosta  Jan Jiřička.

Úřední hodiny městského úřadu zůstanou nezměněny, tj. budou v pondělí a ve středu od 8 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin. Omezení, které po několik týdnů platilo pro odbor dopravy kvůli nemoci zaměstnanců, počínaje pondělím 8. února skončilo.

(jj,red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *