Kulhánek a Venclů jsou vítězi Českého poháru

img_3134 TEPLICE /JIČÍN  – O víkendu se ve  sportovní hale Na Stínadlech v Teplicích uskutečnil memoriál V. Prokeše. Pro kategorie žactva a dorostu to byla poslední možnost kvalifikovat se na Přebor ČR a získat tak potřebné body do Ranking Listu. Na teplickém tatami se o víkendu představilo 680 judistů, mezi kterými se neztratilo ani sedm jičínských nadějí. V sobotních bojích se představili mladší  a starší žáci. V kategorii ml. žáků do 50 kg vybojoval po velmi dobrém výkonu Martin Plecháč svou první „velkou“ medaili v podobě stříbra, když nestačil pouze na svého soupeře ve finalovém utkání. V kategorii st. žáků potvrdili roli favoritů ve svých hmotnostních kategoriích Zdeněk Venclů do 42 kg a Tomáš Kulhánek + 73 kg. Oba prošli soutěží bez jediného zaváhání a po vynikajících výkonech získali zaslouženě zlatou medaili.

Foto:  Zleva stojí Z. Venclů, trenér M. Letošník a T. Kulhánek. Autor:  Z. Venclů st..

V hmotnostní kategorii do 73 kg se představil Jan Cogan, který byl ve svém utkání diskvalifikován pro neúmyslné provedení nebezpečné techniky a soutěž pro něj tak skončila už v 1. kole.

Venclů a Kulhánek  se s největší pravděpodobností stanou vítězi celkového seriálu Českého poháru ve svých hmotnostních kategoriích. Tato vítězství jim zajistí pozici prvního nasazeného  na blížícím se Přeboru ČR, který se  bude konat  už  21.října  v Jičíně,

V nedělních bojích se na tatami představili v kategorii dorostu Tadeáš Čeřovský do 60 kg a František Bartoš do 73 kg, v kategorii seniorů Petr Matějka do 81 kg. Nejlépe se dařilo P. Matějkovi, který se po třech  vítězných utkáních probojoval až do finále, kde  ale podlehl svému soupeři a získal stříbrnou medaili. T. Čeřovský s bilancí 2 vítězství + 2 porážky obsadil sedmé  místo a F. Bartoš vypadl v 1. kole a do dalších bojů už nezasáhl. Je potěšitelné, že v konkurenci 63 klubů z celé ČR se naše naděje umístily na pěkném 7. místě.

(ml)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *