Legenda českého juda Josef Letošník slaví osmdesátiny

dvojka JIČÍN  –   Dnes,  4. ledna  2019  slaví  významné životní jubileum Josef Letošník,  legenda jičínského, ale i českého juda. Celý svůj sportovní život  zasvětil  judu.  Od svých 14 let, kdy nastoupil na jičínskou elektro průmyslovku, se mu stalo neodmyslitelnou součástí jeho života, což mu zůstalo i dodnes.  Jeho zapálení pro tento sport  přineslo v jeho 17 letech  ovoce  v podobě získáni titulu Mistra republiky v kategorii dorostu.  Ve  23 letech (od r. 1962) se stal trenérem jičínského oddílu a s malými přestávkami v této funkci vydržel až do roku 1996. Za svou trenérskou kariéru vychoval řadu reprezentantů ČSFR, pod jeho vedením byli jičinští judisté stálými členy reprezentace ČSFR i ČR ve všech věkových kategoriích, získali řadu mistrovských titulů v ČSFR i ČR.

Za svého působení zastával i mnoho významnějších funkcí  nejen  v krajských orgánech juda, zastával funkce trenéra RD ČSFR dorostu, předsedy Komise vrcholového sportu, ústředního trenéra, sportovního ředitele, místopředsedy ČSJu a od roku 1996 i předsedy Českého svazu judo, ve které působil deset  let.  Především za své zásluhy byl jmenován do funkce čestného předsedy ČSJu. Ještě v roce 2017 vykonával funkci předsedy oddílu SKP Judo Jičín, z.s., ve kterém zároveň  vykonává funkci čestného předsedy.

Ve své bohaté sportovní kariéře nasbíral řadu ocenění. Je nositelem plakety za celoživotní práci a výjimečný přínos pro rozvoj tělovýchovy a sportu ČSTV, zlaté plakety ČSJu, zlaté medaile Evropské unie judo, v roce 2016 převzal  od předsedy EUJ  Mimořádné ocenění za přínos pro rozvoj juda ve funkci předsedy ČSJu.

Řadu let působil také jako zastupitel města Jičína a člen sportovní komise. Za svou celoživotní práci v jičínském  judu  a organizaci sportovní činnosti  v  Jičíně  dostal   v roce  2009   Cenu města Jičína!

Milý Pepo,

k Tvým krásným narozeninám Ti přejeme hodně zdraví, štěstí, pevnou vůli, trpělivost a děkujeme Ti za vše, čemu jsi nás naučil a co pro nás děláš!

jičínští judisté..

…. a ke gratulantům se přidávají i Dobré zprávy z Českého ráje a okolí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *