Lyžařský orientační běh letos nemá chybu. Je dost sněhu

titulka Jičín / Ramsau / Nové Město na Moravě  – Tři ze čtyř víkendů mají za sebou lyžařští orientační běžci. Letošní sezónu štědrou na sníh a skvělé výsledky absolvují jičínští v nových kombinézách. První závody se uskutečnily na začátku  ledna v biatlonové Mekkce – ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě. Mistrovství republiky ve sprintu prověřilo schopnost rychlé navigace a dařilo se především veteránům – Jaroslav Tuma 3. místo v H45B, Jaroslav Havlík 2. místo v H75B. Rychle zajela i Rozálie Kuchařová v D17, ale na stupně vítězů to nestačilo, skončila v nabité konkurenci pátá. Na krátké trati pak vítězstvím v D21A překvapila jičínská Ivana Fujáčková a stejně tak předseda oddílu Jan Mrázek, který v kategorii H21A dojel na skvělém 2. místě.

Mistrovství ČR na krátké trati se letos konalo v exkluzivní lokalitě – v rakouském Ramsau an Dachstein. Běžely se dva sprinty a Mistrovství ČR na krátké trati. Rozálie Kuchařová doběhla dvakrát druhá, ale v mistrovském závodě skončila opět pátá. Skvěle zajel Jan Mrázek, který v H21A ovládl oba sprinty. Český reprezentant v LOB a jičíňák Michal Drobík byl ve sprintech dvanáctý, mistrovství se mu ale povedlo – skončil pátý. Stabilně pak ve veteránech jezdil Petr Tomeš – doběhl 3., 4. a 3.

Poslední závody se konaly v Krušných horách  a  výsledkově se  opět  povedly  Janu Mrázkovi a Petru Tomešovi. Skvěle zajela v dámské elitě také Daniela Tomešová, která skončila osmá ve sprintu. Rozálie Kuchařová naopak skvěle zajela klasickou trať, když skončila druhá.

Na začátku března se konají týmové závody v okolí Vrbna pod Pradědem.