Malé internetové koncerty pro radost ze zámku Humprecht

imgp7649 SOBOTKA  –   Zámek Humprecht připravil pro své příznivce vánoční videoklipy na internetu. Premiéry prvních z nich byly  na Štědrý den,  na Boží hod  a na 2. svátek vánoční.  Těšit  se můžete na  Ave Maria F. Biebla,  novoroční zpívání průvodců (1.1.) a árii J. S. Bacha z tzv. Lovecké kantáty (6.1.). Hudbu doprovázejí záběry jak z exteriérů i interiérů zámku, tak pohledy na lidovou architekturu, náměstí a typická zákoutí města Sobotky. V klipech se představí zpěvák Jakub Kazda, Trio Talia ve složení Monika Chmelařová – klavír, Jana Vávrová – flétny, Veronika Vildmanová – soprán a průvodci a zaměstnanci zámku. Loveckou znělku uvádějící jednotlivé klipy hraje na borlici František Kozderka. Veškeré zvukové i obrazové snímky byly pořízeny v autentických prostorách zámku.

imgp2524_0  “Letošní mimořádná omezení nás přiměla zrušit naprostou většinu tradičních akcí a koncertů. Ty nejen nám domácím, ale také našim návštěvníkům scházejí. Vánoční videoklipy jsou výsledkem společného cíle, jak se podělit alespoň na dálku o jedinečnou atmosféru Humprechtu a potěšit krásným obrazem a hudbou,“ říká kastelánka zámku Dagmar Faměrová.

Některé  vánoční hudební klipy z Humprechtu už byly zveřejněny na YouTube kanálu Zámek Humprecht Official, na Facebooku a na webovských stránkách www.humprecht.cz, další ještě přibudou  1. a 6. ledna v 17 hodin.  Vánoční videoklipy navazují na jarní řadu Humprechtské ozvěny, kterou pro své příznivce připravil zámek už při uzavření v první  covidové vlně letos na jaře.

Lovecký zámek Humprecht nad městem Sobotkou je dominantou kraje a jedním ze symbolů Českého ráje. Byl postaven italským architektem Carlo Luragem v letech 1666-1668 pro Humprechta Jana Černína z Chudenic. Od roku 1926 je v majetku a péči města Sobotky, v roce 2008 byl vyhlášen národní kulturní památkou. Humprecht je znám svou 16 m vysokou tzv. hodovní síní s jedinečnou akustikou. Zámek je nejen častým cílem návštěvníků Českého ráje, ale také místem pořádání pravidelných koncertů, výstav a dalších událostí.

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *