Matějka a Vaníček nenašli v Českém poháru přemožitele

img_20180602_122258 JIČÍN – První červnovou sobotu se ve velké hale jičínského Sportovního areálu uskutečnil už 51. ročník Velké ceny města Jičína jako součást seriálu Českého poháru 2018. Na startu se kromě českých judistů představili i naši  tradiční hosté ze Slávie Trnava. Z jičínských judistů se na domácím tatami představili v kategorii do 60 kg Tadeáš Čeřovský, do 73 kg Jakub Zachoval, do 81 kg Michal Vaníček a do 90 kg Petr Matějka. Svou premiéru si na Velké ceně Jičína odbyl junior Tadeáš Čeřovský. S bilancí jednoho  vítězství a jedné  porážky získal po solidně předvedeném výkonu 2. místo a získal stříbrnou medaili.

Jakub Zachoval vybojoval  po dvou  vítězstvích a třech  prohrách 3. místo a bral bronzovou medaili. O jeho bronzu rozhodl lepší poměr ze vzájemných zápasů tří soutěžících, kteří měli shodně po dvou vítězstvích a ´třech  porážkách.

Michal Vaníček, opora domácího extraligového celku, vybojoval po čtyřech vítězných utkáních před časovým limitem zasloužené vítězství a získal zlatou medaili. Svůj počet vítězství na VC Jičína navýšil na 6 !

Petr Matějka v soutěži  také nenašel přemožitele, v obou utkáních s přehledem zvítězil a kromě zlaté medaile převzal  i Cenu šestinásobného vítěze VC  Jičína, bývalého vynikajícího jičínského judisty Radka Kyziváta.

(ML)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *