Město Jičín má rozpočet na příští rok. Počítá se i s úvěrem

imgp4074

JIČÍN  –  Zastupitelé města Jičína  schválili rozpočet na příští rok.  Příjmy a výdaje jsou plánovány ve výši skoro 444 milionů korun, počítá se i s novým úvěrem na jeden rok ve výši 20 milionů korun. Měl by překlenout dobu než město získá  dotační peníze na některé investiční akce.  „V současné  době je zadlužení města malé. Jičín splácí jeden úvěr, který byl uzavřený pro výstavbu zimního stadionu, což ročně přijde na 10 milionů korun,“ informuje Jan Jireš, mluvčí jičínské radnice.

vstupem-do-bc3bdvalc3bdch-kasc3a1ren-kde-sc3addlilo-velitelstvc3ad-a-c5a1tc3a1b-dc49blostc599eleckc3a9-brigc3a1dy-dnes-vstupujc3ad-mladc3ad-lidc3a9-ktec599c3ad-se-zaj_0

Provozní výdaje, které slouží pro vlastní zajištění chodu města a služeb, jsou navrženy ve výši přes 290 milionů korun, investiční přes 153 milionů korun.  K nejnáročnějším investicím patří  rekonstrukce Biografu Český ráj (23 milionu korun)), kolejové úpravy nákladového nádraží (20,3 milionu korun), stavební úpravy Valdštejnského zámku pro potřeby MIC, univerzity a svatebního salónu (14 milionů korun), rekonstrukce ulic v bloku okolo bývalého Arisu (12,75 millionu  korun), IV. etapa skládky Libec (12 milionů korun), snížení energetické náročnosti budov Základní školy a praktické školy v Soudné (11 milionů korun) a zateplení domu s pečovatelskou službou v ulici Sokolovská (7 milionů korun). „Z dalších investic to je rekonstrukce ulic při Lidickém náměstí ve výši pět a půl milionu korun, přeložka vysokého napětí u Nového Města za čtyři a půl milionu korun, rekonstrukce ulice U Tržiště za čtyři miliony korun nebo  výstavba zbrojnice pro Sbor dobrovolných hasičů za tři milony osm set tisíc korun,“ dodává mluvčí jičínské radnice. Zastupitelé také schválili prodej dvou budov bývalých kasáren, které soukromá firma přestaví v domov pro seniory.

Foto: 1/Valdštejnský palác v Jičíně prochází finančně náročnými úpravami (VaW)

2/ Vstup do  hlavní z budov bývalých jičínských kasáren. V budoucnu  se změní v domov pro seniory (VaW)

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *