Město Jičín vyzývá k šití ochranných roušek

img-20200316-wa0001 JIČÍN –  Dnes zasedal Krizový štáb města Jičína a uskutečnilo se také jednání zástupců  Sociálních služeb města Jičína a Odboru sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Jičín.  Vyzýváme občany k šití ochranných roušek. Odevzdávejte je na podatelně MěÚ Jičín (bývalý Aris) dobře zabalené. Odkažte je na sociální odbor. Roušky poslouží prioritně pro základní činnost sociálních služeb.  Od úterý 17. března jsou pro seniory, osoby zdravotně postižené a pečující osoby  zřízené linky 493 545 246 a 493 545 256.  Jsou určené pro zajištění nákupu přiměřeného množství potravin, základních hygienických potřeb, léků a zdravotnických potřeb. Linky budou k dispozici v pondělí a ve středu 8.00 – 17.00 a v úterý, čtvrtek a pátek 8.00 – 14.00.

Úřední hodiny MěÚ Jičín jsou omezeny na pondělí 8.00 – 11.00 a na středu 13.00 – 16.00.


Mateřské školy
 jsou v provozu. Prosíme rodiče: pokud jste doma, nedávejte své děti do mateřské školy. Maximální možná kapacita tříd je stanovena na 15 dětí.


Veřejné zasedání Zastupitelstva města
, které bylo plánováno na středu 18. března, se neuskuteční.

Svatby jsou zrušené do 24. března.


Pohřby
  jsou omezeny pouze pro zvané (nejbližší rodinné příslušníky)


MHD
 v Jičíně je v provozu. Linka je dočasně zkrácena – nezajíždí do Robous. Nastupování je pouze zadními dveřmi a cestujícím je odpuštěno jízdné.

Tyto akce jsou zrušeny: Ukliďme Česko, prvomájové oslavy, Valdštejnské slavnosti.

Co se týká obědů, poukazujeme na to, že lze využít rozvozu jídel z restaurací. Tato služba není opatřeními nijak omezena.

(jj a red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *