Mikuláše na Bradech nejrychleji doběhl Jan Schulhof

BRADA / Jičínsko  –  První prosincovou neděli tradičně vedly kroky vyznavačů běžeckých sportů z blízkého i vzdáleného jičínského okolí na vrchol Brada, kde jičínští atleti uspořádali už 72. ročník Mikulášského běhu. Počasí téměř ideální, umrzlá tvrdá trať, teplota kolem nuly, i trochu sluníčka, přilákaly na start 477 běžců, od těch nejmenších „mlíčňáků“ po důstojné, dříve narozené pány. Nejmladším účastníkem byl Rudolf Cogan z Nové Paky narozený v letošním roce, nejstarším účastníkem byl jičínský Jaromír Jiránek s ročníkem narození 1941. Na připravených tratích pod vrcholem Brady a Přivýšiny se nejprve uskutečnily dětské závody s hromadným startem a následně pak intervalové závody od kategorie mladšího žactva až po kategorii veteránskou. Pro všechny dětské účastníky připravili pořadatelé symbolické sladké odměny,  pro běžce intervalových závodů věcné ceny a pro dospělé závodníky finanční prémie. Vítězem hlavního závodu se stal Jan Schulhof z KSM Hrádek nad Nisou, který členitou trať dlouhou 2800 metrů absolvoval za 10:12 minut.

Druhý doběhl se ztrátou čtyřiceti vteřin Aleš Strnad z NAC Liberec, třetí místo vybojoval František Vagenknecht z Aster teamu. Mezi ženami byla nejrychlejší Michaela Omová z AC Turnov, která trať proběhla v čase 12:23 před domácí Anitou Zikmundovou a závodnicí Spartaku Praha 4 Eliškou Auersvaldovou. Veteránskou kategorii mužů do šedesáti let ovládl Ervin Beshir z SK Zdice v čase 11:51 minuty a nad šedesát let Zdeněk Bufka z České Lípy časem 13:17 minuty. Závod žen nad třicet pět let vyhrála turnovská Jitka Čermáková za 14:35 minuty. V dorosteneckých kategoriích slavili vítězství závodnice SC Jičín Anna Kochová za 12:26 a běžec USK Praha David Štros za 11:46. V závodech staršího žactva byli nejrychlejší Štěpánka Klacková z SC Jičín za 14:33 minuty a turnovský Michal Hanyk za 11:06. V závodech mladšího žactva, kde je trať  dlouhá 1000 metrů, byli vítězi Aneta Štrosová z USK Praha a lomnický běžec Pavel Bernat. Kompletní výsledkový servis spolu s dalšími fotografiemi najdete na stránkách závodu http://mikulasskybeh.wz.cz

Dvaasedmdesátý ročník tohoto, nikdy nepřerušeného závodu je minulostí, ale už v neděli 2. prosince 2018 v 9,45 startuje závodem mlíčňáků ročník sedmdesátý třetí, na který  vás  pořadatelé z AC TJ Jičín srdečně zvou.

Snímky ze 72. ročníku Mikulášského běhu na Bradech  Auto: Josef Hlaváček  Zdroj:  AC TJ Jičín