Mladá řidička v Jičíně nabourala zeď i auta

titulka JIČÍN  –  V pátek 22. června krátce po půl sedmé večer vyjížděli dopravní policisté v Jičíně do ulice Riegrova, kde se stala dopravní nehoda. Dvacetiletá řidička vozu  BMW 323 v tu dobu jela ve směru od ulice 17. listopadu k ulici Českých bratří. Po projetí kruhového objezdu dostala na mokré silnici  zřejmě při rychlé jízdě  smyk a přejela do protisměru na chodník, kde auto čelně narazilo do cihlové zdi. Od ní se pak odrazilo do protisměru a levým bokem narazilo do přední části protijedoucí Škody Fabia, kterou řídila čtyřicetiletá žena.  Při nehodě naštěstí nikdo nebyl zraněn. Požití alkoholu u řidiček vyloučila dechová zkouška. Celková škoda se předběžně odhaduje na  100 tisíc korun.

Dopravní  policisté o víkendu kontrolovali řidiče na Jičínsku 

JIČÍNSKO –  Od pátku 22. června do neděle policisté v celém jičínském okrese při dopravních kontrolách  přistihli  celkem osm  řidičů pod vlivem alkoholu a  jedenáct řidičů pod vlivem omamných a psychotropních látek.

Od začátku roku 2018 do současné doby policisté  na Jičínsku  zjistili celkem 160  případů řízení pod vlivem alkoholu a 41 řidičů pod vlivem omamných a psychotropních látek. Pro srovnání v roce 2017 za stejné období  zastavili 90  podnapilých  řidičů  a 44  pod vlivem drog.

Alkohol se podílel i na dopravní nehodě se zraněním, ke které došlo  v neděli 24. června kolem půl sedmé večer v Jičíně v ulici Hradecká. Šestačtyřicetiletý cyklista jel  ve směru od místního nákupního střediska k hlavní silnici. S největší pravděpodobností zřejmě vlivem alkoholu nezvládl řízení a přepadl přes řidítka. Při pádu na silnici utrpěl zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici. Cyklista se na výzvu policistů dobrovolně podrobil dechové zkoušce, která u něj vykázala pozitivní hodnotu 2, 33 promile alkoholu v dechu.

Zloděj se vloupal do rekreační chatky. Odnesl si elektrocentrálu a obraz

BRTEV  –  V přesně nezjištěné době od neděle 10. června do soboty 23. června letošního roku vnikl neznámý provinilec do rekreační chaty v obci Lázně Bělohrad – Brtev.  Za použití násilí překonal vstupní dveře objektu, ze kterého následně odcizil elektrocentrálu a ručně malovaný obraz. Předběžná škoda je vyčíslena na částku 10 tisíc korun. Případ v současné době šetří policisté obvodního oddělení Nová Paka jako přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody, za což pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí až tři roky odnětí svobody.

Z auta zmizelo nejen autorádio, ale i oblečení spolu s  penězi

BRTEV  –  Policisté obvodního oddělení v Nové Pace  objasňují  případ  vloupání do zaparkovaného auta. K události mělo dojít v  neděli 24. června v  Brtvi  u  Lázní Bělohradu. –. Zloděj si tam vyhlédl  odstavené  auto  VW Passat Variant, do kterého  se vloupal  a  mj. si přivlastnil autorádio, doklady k vozu, peníze , sluneční brýle  a  cestovní látkovou tašku se značkovým oblečením. Celková škoda se předběžně odhaduje  na  více než  16 tisíc korun. Zloději hrozí až dva roky za mřížemi.

Policisté v souvislosti s výše uvedeným případem opětovně preventivně radí:

* Nenechávejte v autě  žádné cenné věci (elektroniku, nářadí, kola apod.), peněženky, peníze, doklady. Stejně tak drahé oblečení nebo  drahá hračka může zloděje zlákat

* Nenechávejte uvnitř  auta  technický průkaz ani náhradní klíče od vozu. Jejich ponechání ve voze vám může jednak přidělat problémy při likvidaci pojistné události u pojišťovny, ale především pachatel, který chtěl původně „pouze“ ukrást autorádio nebo jiné předměty v autě uložené, se může nakonec rozhodnout odcizit celé auto. Navíc mu tak usnadňujete i další legalizaci vozu

* Přemýšlejte o tom, kde své auto parkujete. Tmavá zákoutí a odlehlá místa zajišťují pachateli naprosto nerušený klid pro „práci“

* Věnujte pozornost základnímu zabezpečení svého auta, zvažte i „nadstandardní“ zabezpečení. Jedná se o různá dodatečně montovaná elektronická nebo mechanická zabezpečovací zařízení nebo vyhledávací a monitorovací systémy

* Pokud už v autě  zabezpečovací zařízení máte, používejte ho

* Nenechávejte své auto bez dozoru odemčené

* Nikomu nesvěřujte klíče od auta

nprap. Aleš Brendl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *