Mladí atleti zakončili halovou sezónu

kozlova JABLONEC NAD NISOU  / Jičín  –   Poslední halové závody se konaly v sobotu 16. března v Jablonci nad Nisou. Mítinku s názvem Velikonoční hala 2019  pro kategorie mladšího a staršího žactva, se z jičínského oddílu atletiky zúčastnilo i přes doznívající jarní prázdniny šest chlapců a sedmnáct dívek.  Nejlepších výsledků dosáhla sprinterka Lucie Kozlová. Nadějná starší žákyně dokázala hned dvakrát obsadit stříbrnou pozici. V běhu na šedesát metrů zaznamenala čas 8,24 a vítězství jí uniklo o pět setin sekundy. Na delším, třísetmetrovém sprintu zaběhla čas 43,91. Na této trati ji doplnila také oddílová kolegyně Veronika Suchardová, která časem 45,78 obsadila celkově šesté místo. Ještě lépe se Verče dařilo na trati osm set metrů, kde finišovala druhá výkonem 2:34,35. Poslední medailistkou pak byla mladší žákyně Sára Rejlková. Na třístovce sice zaostala výkonem 48,74  víc než sekundu za svým nedávným osobním maximem, přesto se umístila  na krásné třetí příčce.

Mimo umístění na stupních byly k vidění další skvělé výkony. Mezi mladšími žáky se ve výborném světle předvedl Matyáš Munzar, který  obsadil sedmé místo ve skoku do dálky (434 cm) a stejnou pozici vybojoval ve výborně takticky odvedeném závodě na osm set metrů. Tam vyhrál druhý rozběh v čase 2:42,35, v součtu obou běhů to tedy byla příčka sedmá. Na stejné distanci mezi mladšími žákyněmi (rovněž sedmé místo)  získala Amálie Babáková. Časomíra se pro ni zastavila na hodnotě 3:04,30. Velmi úspěšné bylo i působení našich mladších žákyň na překážkovém sprintu. Těsně za stupni vítězek zaostaly na konečném čtvrtém místě Viktorie Bártová (11,39) a na příčce páté Lucie Ulvrová (11,41).

Pochvalu si ale zasloužili všichni svěřenci. Se svými výkony mohli být spokojení jak oni, tak také jejich trenéři: Adam Zikmund a Miroslav Hnát (mladší žactvo), Vlastimil Jenček a Jana Naušová (starší žactvo). Po halové sezóně čeká  atlety a atletky  bohaté jaro.  Už v sobotu 23. března se zúčastní krajského přeboru v přespolním běhu a pak se mohou těšit na jarní přípravu včetně soustředění. Ještě jednou gratulujeme ke všem dosaženým výkonům.