Mladík platil cizí kartou. Policisté už ho mají

viewimage_37 JIČÍNSKO – Policistům obvodního oddělení v Jičíně se podařilo  objasnit případ krádeže peněženky, ke které došlo na začátku  dubna letošního roku  v jedné z budov školní jídelny z volně přístupné šatny.  Devatenáctiletý mladík ukradl  z batohu šestnáctileté dívky peněženku včetně platební karty, se kterou měl následně v několika případech zaplatit.  Celková škoda se předběžně odhaduje na  více než  jeden tisíc korun. Hříšník hrozí až dvouleté vězení.

Muži řídili i přes vyslovené zákazy!

LIBOŠOVICE –   Ve čtvrtek 12. dubna kontrolovaly policejní hlídky v okrese Jičín mimo jiné i dvě auta, ve kterých za volantem  seděli muži, kteří měli zákaz řídit.  První případ se odehrál na silnici v katastrálním území Libošovic ve směru jízdy na Dobšice, kdy měl jednadvacetiletý muž řídit  VW Passat i přesto, že má do května roku 2018 z rozhodnutí Městského úřadu v Nové Pace zákaz řídit.

Ve druhém případě krátce před čtrnáctou hodinou kontrolovali policisté v ulici Riegrova v Hořicích vůz BMW 318, který měl řídit devatenáctiletý muž. I v tomto případě při silniční kontrole posléze vyšlo najevo, že řidič z rozhodnutí Městského úřadu v Novém Bydžově nesmí do července roku 2018 řídit.  Oběma mužům  hrozí dva roky za mřížemi.

Zloděj si odnesl peníze a šperky

MILETÍN  –  Ve čtvrtek 12. dubna krátce před sedmnáctou hodinou telefonicky oznámila na linku 158 šedesátiletá žena krádež peněz z domu v Miletíně. Na základě provedeného šetření policisté zjistili, že zloděj měl vniknout na neoplocený pozemek a přes okno se dostat  do  domu. Tam ukradl  šperky spolu s penězi. Celková  škoda  se  předběžně odhaduje  na více než  42 tisíc korun.  Pachatel může zůstat v chládku až tři roky.

nprap. Aleš Brendl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *