Mladým jičínským atletkám a atletům se v této sezóně daří

titulka LIBEREC / Jičín   –  Mladým jičínským atletkám a atletům se v této sezóně daří. Při druhém kole krajského přeboru v Liberci dorostenky porazily favorizované družstvo LIAZ Jablonec a chlapci obsadili druhé místo za domácími juniory. Oba týmy si tak prakticky zajistily účast v zářijovém mistrovství Čech, i když je před nimi ještě třetí kolo soutěže na domácím stadionu. Dívky vládly především ve sprintech a skocích, dařilo se ale i běžkyním. V závodě na 100 metrů skončily na prvních třech místech v pořadí Magda Menčíková, Adéla Brádlerová a Kateřina Půhoná. Na dvojnásobné trati byla první Menčíková, třetí Půhoná a Brádlerová čtvrtá. Duo Menčíková, Půhoná obsadilo první dvě příčky i na trati 100 metrů s překážkami. V závodě na 800 metrů doběhla třetí Klára Kesselgruberová, která bodovala i čtvrtým místem v běhu na 300 metrů překážek, kde druhá skončila další jičínská běžkyně Dominika Roztočilová, která dokázala zvítězit v oštěpařské soutěži. Ve výškařském i dálkařském sektoru vládla Daniela Volná. V dálkařské soutěži se prosadila i Brádlerová druhým místem a Adéla Zikmundová byla čtvrtá. Dvě třetí místa ve vrhu koulí a hodu diskem přidala Eva Cyrany.

Tabulka po druhém kole: 1. LIAZ Jablonec 7, 2. AC TJ Jičín 5 (odečteny 2 body), 3. AC Mladá Boleslav 4, 4. Slovan Liberec 2

muzi beh První místa v juniorské kategorii vybojovali skokani Tomáš Čapek v soutěži výškařů, třetí mezi dálkaři a Jan Rejha v soutěži dálkařů, když ve výšce skončil druhý. Další prvenství přidali Prokop Vitvar v závodě na 800 metrů, kde skončil třetí Václav Cyrany a Martin Florián mezi oštěpaři. V překážkových bězích na 110 a 400 metrů doběhl vždy třetí Jaroslav Nauš. Druhou a třetí příčku vybojovali kladiváři Ivan Rychtera a Šimon Klička. Rychtera byl navíc čtvrtý ve vrhu koulí a pátý v hodu diskem.

Tabulka po druhém kole: 1. Slovan Liberec 8, 2. AC TJ Jičín 6, 3. AC Mladá Boleslav 4, 4. LIAZ Jablonec 2

Martin Florián pátý v Maďarsku

Miskolc /  Jičín  – Jičínský oštěpař Martin Florián si v minulém týdnu odbyl svojí reprezentační premiéru při mezistátním utkání dorosteneckých družstev v Maďarsku. Utkaly se výběry Slovenska, Slovinska, České republiky a domácího Maďarska. Ve vyrovnané soutěži obsadil hodem pět centimetrů za šedesátimetrovou hranici páté místo a přispěl tak k suverénnímu vítězství českého výběru.

Aničká Blaptová s bronzem z KP

Jablonec / Jičín  – V neděli se na jabloneckém atletickém stadionu konaly přebory Libereckého kraje v kategorii mladšího žactva. Největšího úspěchu dosáhla ve skoku vysokém Anna Bleptová, která výkonem 134 centimetrů vybojovala třetí místo. Těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě v běhu na 800 metrů skončila Tereza Flaxová, když absolvovala trať v čase 2:34,9 minuty. Navíc přidala pěkné sedmé místo ze závodu překážkářek na 60 metrů. Šesté místo obsadila děvčata ve složení Kaprálová, Bleptová, Flaxová a Havlová ve finále štafet na 4×60 metrů. Mezi nejlepší osmičku v disciplíně  se  v soutěži koulařek probojovala Stázka Kaprálová.

PeŠ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *