Museli se vypořádat s manželskou hádkou, i s prací ve výšce

titulka MILETÍN / Podzvičinsko  – Mladí hasiči z regionu usilovali v Miletíně o titul Podzvičinský záchranář aneb štěstí přeje připraveným. Miletínský sbor dobrovolných hasičů  společně s dětským oddílem VoTo Zelená stopa jej mohl po roce opět uspořádat díky podpoře města Miletína a Královéhradeckého kraje. 4. ročníku se zúčastnilo 16 hlídek soutěžních a 4 hlídky „na čumendu“ z okresů Jičín, Trutnov a Náchod.  

90 jednicka Na hlídky čekaly dva závodní okruhy. Na technickém to byla prověrka zdatnosti, například skákání přes švihadlo, člunkový běh nebo motorický test. Na stanovišti pod názvem Rybář a jeho rybičky je čekal hasičský biatlon, dále  hlídky musely předvést své dovednosti s prací s hadicemi a s vázáním deseti uzlů. Jako třešinka na dortu je pod dozorem miletínských horolezců čekalo překonávání lanových překážek a práce ve volné výšce.

Na okruhu zdravovědném se hlídky musely vypořádat s následky atentátu, s osobami 62c zraněnými a ztracenými ve sklepě, s manželskou hádkou za zavřenými dveřmi, s poraněním páteře a otevřenou zlomeninou, s tyčí v břiše a hysterickou maminkou, a nakonec s alergickou reakcí.

Všechny nástrahy v kategorii mladších žáků nejlépe zvládla  hlídka z SDH Velké Svatoňovice. V kategorii dorostu na 1.místě skončila hlídka z SDH Sekeřice, 2. se umístila hlídka z SDH Lhota u Pecky a na stupínek 3. vystoupala hlídka SDH Slatiny.

V nejpočetněji zastoupené kategorii starších žáků místo 3. vybojovala hlídka z SDH Nevratice, na místě 2. se umístila hlídka z SDH Slatiny a na místo nejvyšší vystoupala hlídka z SDH Nová Paka. Velitelka hlídky z Nové Paky Magdaléna Pospíšilová, jako zástupkyně absolutního vítěze tohoto ročníku, převzala do celoročního ošetřování putovního medvěda.

Jako pořadatelé můžeme být s průběhem soutěže spokojeni.  Nakonec nám totiž přálo i počasí, které vydrželo až do slavnostního vyhlášení výsledků.

zachrana Děkuji všem figurantům, že se dobrovolně celý den váleli na zemi a ničily si svoje hlasivky, děkuji rozhodčím sdružených okolo Bc. Jakuba Šimka akreditovaného školitele první pomoci, děkuji všem týlařům, kteří zabezpečili hladký průběh tohoto celodenního maratonu.  Velice děkuji členům SDH Dolní Radechová a Bílá Třemešná, že přijeli pomoci tuto soutěž zabezpečit. Samozřejmě, že děkuji vedoucím a členům hlídek, kteří jsou ochotni učit něco a něco se učit nad rámec směrnic. Prostě děkuji všem, kteří se podíleli na zabezpečení této ne zrovna jednoduché akce. Děkuji a snad na shledanou příští rok.

Bedřich Hak 

Foto: Iva Reichlová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *