Muž z Jičínska se postřelil plynovou pistolí

image JIČÍNSKO –   V pondělí 24. května  zpestřil  večer policistům na Jičínsku třiasedmdesátiletý muž, když se krátce před půlnocí postřelil plynovou pistolí. Na místo okamžitě vyjela hlídka policistů i záchranná služba. Dost pravděpodobným důvodem tohoto incidentu byla kromě neodborné manipulace se zbraní i skutečnost, že  byl  posilněn alkoholem, jak prokázala  dechová zkouška, při které  policisté muži naměřili 1,17 promile alkoholu v dechu.  Při bližším ohledání policisté zjistili, že se jedná o plynovou pistoli. I když v tomto případě muž nemusí být držitelem zbrojního průkazu, neboť plynovou pistoli, jako zbraň skupiny D, může vlastnit osoba starší 18 let, nesmí ji ale nosit veřejně, ani s ní manipulovat pod vlivem alkoholu.

Policisté muže předali do péče lékařů, zbraň zajistili a odebrali. Zároveň mu za spáchání přestupku hrozí pokuta až do  30 tisíc korun.

I když si pořídíte zbraň skupiny D na svou ochranu, je potřeba naučit se s ní odborně manipulovat, aby se nestala příčinou neštěstí. Lehce se totiž může stát, že se poraníte.  Je proto potřeba mít na paměti, že s ní není dovoleno manipulovat na veřejně přístupném místě ani v soukromí v případě, že jste požili  alkohol, návykové látky, léky  nebo jste nemocní.

Více informací najdete na stránkách https://www.policie.cz/clanek/policie-ceske-republiky-zbrane-a-strelivo.aspx.

por. Mgr. Lucie Konečná
25.5.2021, 10:15hod.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *