Na rizikovém místě obchvatu Jičína se v krátké době stala další dopravní nehoda

titulka JIČÍN  –   Není to tak dlouho, co jsme  informovali o dopravní nehodě dvou luxusních aut, která se stala u obchvatu Jičína.  Ve čtvrtek 24. ledna kolem půl jedenácté dopoledne došlo  na stejném místě u sjezdu ze silnice I. třídy číslo 16/35 na křižovatce se silnicí II. třídy k další  dopravní nehodě. Dvaasedmdesátiletý řidič vozu Renault Clio zamýšlel v křižovatce pokračovat vlevo ve směru do centra Jičína. V tu chvíli se zřejmě plně nevěnoval řízení a nedal přednost v jízdě po hlavní silnici z centra přijíždějícímu osobnímu autu  VW Golf, které  řídil třicetiletý muž. V důsledku toho narazil VW Golf pravou přední částí do levé přední části  Renaultu Clio. Dopravní nehoda si vyžádala lehké zranění nejen řidiče  VW Golf, ale i devětašedesátileté spolujezdkyně z Renaultu Clio.  Alkohol u obou  řidičů vyloučila dechová zkouška.  Celková škoda se předběžně odhaduje  na  80 tisíc korun. Nehodu dál šetří jičínští dopravní policisté.

Za  útok na úřední osobu hrozí provinilci až čtyři roky vězení

JIČÍNSKO –   O tom, že zaútočit na vykonavatele soudní exekuce není v dané chvíli tím nejlepším řešením, se ve čtvrtek 24. ledna kolem desáté hodiny dopolední v Jičíně přesvědčil jednačtyřicetiletý muž.  Ten měl při provádění výkonu exekuce nejenom slovně, ale i fyzicky zaútočit na úřední osobu a přitom jí poškodit dioptrické brýle.  Věc si tak převzali jičínští kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu násilí proti úřední osobě. Muži hrozí až čtyřleté vězení.

Zloděj měl mimo jiné zájem i o odloženou koženou tašku 

JIČÍNSKO  –   Policisté z obvodního oddělení v Jičíně od čtvrtka 24. ledna pracují na objasnění případu vloupání do auta  zaparkovaného před autobazarem v Holíně.  V přesně nezjištěné době kolem patnácté hodiny si tam zloděj  vyhlédl odstavený vůz VW Touareg, u kterého poškodil zadní pneumatiku. Dále rozbil skleněnou výplň předních dveří a z auta sebral černou koženou tašku s doklady spolu s tabletem. Celková škoda se  předběžně odhaduje na víc než 10 tisíc korun. Pachateli hrozí až dvouleté vězení.

Policisté znovu preventivně radí:

* Nenechávejte v autě  žádné cenné věci (elektroniku, nářadí, kola apod.), peněženky, peníze, doklady. Stejně tak drahé oblečení nebo drahá hračka mohou zloděje zlákat.

* Nenechávejte uvnitř vozu technický průkaz ani náhradní klíče.  Jejich ponechání v autě vám může jednak přidělat problémy při likvidaci pojistné události u pojišťovny, ale především pachatel, který si chtěl původně „pouze“ přivlastnit  autorádio nebo jiné předměty v autě uložené, se může nakonec rozhodnout ukrást  celé auto. Navíc mu tak usnadňujete i další legalizaci vozu.

* Přemýšlejte o tom, kde své auto parkujete. Tmavá zákoutí a odlehlá místa zajišťují pachateli naprosto nerušený klid pro „práci“.

* Věnujte pozornost základnímu zabezpečení svého auta. Zvažte i „nadstandardní“ zabezpečení, např.  různá dodatečně montovaná elektronická nebo mechanická zabezpečovací zařízení nebo vyhledávací a monitorovací systémy.

* Pokud už ve voze zabezpečovací zařízení máte, používejte jej.

* Nenechávejte své auto  bez dozoru odemčené.

* Nikomu nesvěřujte klíče od auta.

nprap. Aleš Brendl 25. ledna 2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *