Na slušné řidiče čekal při dopravní bezpečnostní akci dárek

JIČÍNSKO  –  Ve středu 18, srpna se dopravní policisté z okresu Jičín přidali k celorepublikové preventivní bezpečnostní akci „Řídím, piju nealko pivo“. Řídím, piju nealko pivo ze dne 18. 08. 2021 (okres Jičín)

Ta se uskutečnila v dopoledních hodinách na silnicích I. třídy číslo 16 a 35 v obcích Kumburský Újezd a Úlibice.  Na  akci spolupracoval i Český svaz pivovarů  a   sladoven a organizace BESIP.    Cílem  je především zaměření se na zodpovědný přístup samotných řidičů  k pití alkoholu. Zároveň se u nich snaží zvýšit povědomí o samotném nealko pivu jako jedné z alternativ z hlediska dodržování zákona a bezpečnosti silničního provozu. Účastníci měli zároveň  jedinečnou příležitost za přítomnosti televizního štábu vyzkoušet si na vlastní oči účinky alkoholu a drog, a to díky speciálním simulačním brýlím. Samotné řidiče, kteří úspěšně podstoupili kontrolu Policie ČR, čekal malý dárek v podobě jednorázového testu na alkohol, preventivních letáků a jednoho nealkoholického piva. Policisté zkontrolovali přes dvě desítky aut. Potěšitelné zjištění je to, že žádný z kontrolovaných řidičů nebyl pod vlivem alkoholu nebo drog.

Dopravní akce splnila svůj účel a nejenom u samotných řidičů se setkala s kladnou odezvou. Policisté teď připravují další dopravně-preventivní akce  s ohledem na blížící se začátek školního roku.

nprap. Aleš Brendl
19. srpna 2021

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *