Na srážce tří aut se podílela únava

titulka OHAŘICE –  Ve středu 4. dubna krátce před jedenáctou hodinou dopolední došlo na silnici I/16 v Ohařicích k dopravní nehodě. Šestatřicetiletý řidič Škody Octavia jel na rovném úseku ve směru jízdy od Ohavče na Sobotku. Zřejmě vlivem mikrospánku přejel do protisměru, kde se nejprve střetl s protijedoucím  Fordem Tourneo. Pak stačil ještě narazit do přední části protijedoucího nákladního auta Mercedez Benz Actros s přívěsem. Dopravní nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Policisté na místě provedenými dechovými zkouškami vyloučili požití alkoholu u všech zúčastněných řidičů. Celková škoda je předběžně odhadnuta na částku 430 tisíc korun.

Měla strach o manželův život, tak prozradilo jeho tajemství

JIČÍNSKO –  Policisté obvodního oddělení v Kopidlně zahájili úkony trestního řízení pro přečin nedovoleného ozbrojování, kterého se měl dopustit jednačtyřicetiletý muž z Jičínska.  Bez povolení přechovával střelnou zbraň německé výroby značky Walter P 38 s celkem 58 kusy náboji. Případ by s největší pravděpodobností zůstal pod rouškou tajemství, kdyby muž neudělal osudovou chybu:  se zbraní v ruce demonstrativně vyhrožoval manželce, že se zastřelí. Žena ze strachu o manželův život vše oznámila na linku 158. Muži pak už nezbývalo nic jiného  než jít s pravdou ven a střelnou zbraň policistům dobrovolně vydat.  Pokud se prokáže jeho vina  může zůstat až dva roky za mřížemi.

Zloděje vyrušila majitelka domu

Volanice – Ve středu 4. dubna kolem půl desáté dopoledne telefonicky oznámila sedmašedesátiletá žena vloupání do jejího domu ve Volanicích.  Neznámý zloděj tam ve dne vnikl na částečně oplocený pozemek u jednoho z místních domů, kde měl vypáčit zadní vchodové dveře. Dovnitř domu se ale už  nedostal, protože ho vyrušila majitelka. Hříšník pak z místa utekl. Celková škoda je předběžně stanovena na hodnotu přesahující tři tisíce korun.  Pachateli hrozí  trest odnětí svobody od šesti měsíců na do tří let.

Měl zájem o hliníkové disky. Krádež překazil noční hlídač

JIČÍN –  Ve čtvrtek 5. dubna kolem půl páté ráno přijali policisté z obvodního oddělení v Jičíně na lince 158 oznámení o možné krádeži hliníkových disků v jedné z místních firem. Pachatel si v oplocení vytvořil otvor, kterým pravděpodobně vlezl do areálu firmy. Tam  se  pokusit ukrást celkem čtyři kusy hliníkových automobilových disků. Jeho další snahu ale ukončil  noční hlídač. Celková škoda se předběžně odhaduje na minimálně pět tisíc korun.  Pachatel si může odsedět až dva roky.

nprap. Aleš Brendl

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *