Náměty z pondělní tiskovky od Prochora

imgp5597_0 JIČÍN  –   Vážení představitelé města,  k napsání tohoto dopisu vedla mě pondělní tiskovka (19.4.).  Neberte, prosím, pane starosto, můj dotaz ohledně benefice Apropa jako útok na svou osobu. Chtěl jsem jen připomenout, co skvělého ve městě máme a že máme být na co hrdi a že by této organizaci měla být věnována pozornost. Je jistě mnoho organizací, které pečují o postižené, ale není mnoho takových, které konají takto. Tj. zapojují klienty do běžného občanského života. Dokázali vychovat dobré herce. I se všemi vozíky jedou na exkurzi do divadla Drak veřejnou dopravou. Spolupráce s ostatními organizacemi je skvělá.

Věřte, nejde mi jen o účast představitelů města. Formu podpory lze učinit i neoficiálně. Třeba neformálním osobním poděkováním pracovníkům Apropa. Třeba jen slovy: „To se vám povedlo, dík.“

Těším se, že  Jičínský zpravodaj  přinese o Příběhu  města  Apropilis článek s fotkami. Nebo to není téma pro Zpravodaj?

Tiskovka

Přemýšlel někdo nad malou účastí na tiskovce? Co učinit, aby byla pro novináře atraktivnější? Nabylo by na místě zvážit osobní pozvání? Eventuelně zvát nejen novináře? Dát jim větší slovo? Učinit z tiskovky místo setkání nejen novinářů s vedením města? Vytvořit podmínky pro probrání důležitých i zajímavých událostí ve městě. Zvát hosty. Jak bývalo. Kupříkladu policii, kronikářku, organizátory JMP, Jinčího činu, a další, kdo něco zajímavého připravují, pořádají. Vždyť mnohé věci komunálního charakteru dají se vyřídit stručně, Tiskové zprávy o nich jsou důkladné. A tak zbude čas. Vždyť život města je daleko pestřejší.

Tímto posílám jen několik námětů k zamyšlení.

Děkuju za přečtení.

proChor – Bohumír Procházka

posláno dne 20. 4. 2021

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *