Návštěvnost Českého ráje ve svátečním dni

mala-skala ČESKÝ RÁJ  –   Sdružení Český ráj, z. s.,  zajistilo ve spolupráci s brigádníky sčítání návštěvníků ve frekventovaných místech regionu. „Sčítání se uskutečnilo v údolí Plakánek, v Prachovských skálách, Podtroseckých údolích, na Hruboskalsku, Riegrově stezce, v Příhrazských a Besedických skalách a na několika dalších místech,“ přibližuje ředitelka  Sdružení  Český ráj  Jitka Kořínková. Výsledky částečně poznamenaly  rozmary počasí.  „Původně jsme zamýšleli monitoring provádět v pondělí 5. července, ale kvůli  předpovídaným dešťovým přeháňkám jsme nakonec sčítání přesunuli na úterý 6. července, kdy ale zase řada návštěvníků po prodlouženém víkendu už region po poledni opouštěla. Přesto ale  byla na některých místech zaznamenána rekordní návštěvnost,“ vysvětluje Kořínková.  Největší počet průchozích návštěvníků byl zaznamenán v Prachovských skalách, kde bylo napočítáno 2 122 průchodů. Tradičně velmi frekventovaný je také koridor řeky Jizery v úseku Malá Skála – Turnov, kde během svátečního úterý dobrovolníci napočítali víc než 600 lodí a téměř dva tisíce průjezdů kol a koloběžek v lokalitě Křížky.

parkoviste-pod-hr-kost „Oproti loňským číslům jsme na některých lokalitách,  například  v údolí Plakánek  nebo na Hruboskalsku  zaznamenali pokles, i tak ale těmito místy prošlo víc než 1 500 lidí za den. Kolem tisíce lidí prošlo  Riegrovou stezkou  a u Věžického rybníka,“ doplňuje Jitka Kořínková. Jako turisticky klidnější pak ze šetření Sdružení Český ráj vycházejí Besedické, Příhrazské a Klokočské skály.

O svátečních dnech  byly  tradičně  zaznamenány  také potíže s nedostatkem parkovacích míst ve frekventovaných lokalitách. Těmto problémům se částečně dá  předcházet využíváním linek turistických autobusů, které návštěvníky pohodlně dopraví do jádrových území.  Jízdní řády najdete  tady:    https://www.cesky-raj.info/cs/cykliste/turisticke-autobusy-2021.html.

(SČR)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *