„Neboj se vrátit domů“ s M. Svatošovou a A. Palánem

neboj-se-vratit-domu_nova-paka_facebook NOVÁ  PAKA  –  Ve čtvrtek 15. listopadu od 18 hodin bude novopacké  kino  místem jedinečného setkání nad novou knihou Neboj se vrátit  domů, která  zachycuje  rozhovory  dvou známých a zkušených autorů : MUDr. Marie Svatošové a Aleše Palána.  M. Svatošová před lety přišla s myšlenkou hospicové paliativní péče. Byla to ona, která v Červeném Kostelci iniciovala první český hospic. A je to stále ona, kdo neúnavně jezdí po republice s hospicovými přednáškami a je rádkyní hospicům nově vznikajícím. Marie Svatošová v knize mluví také o své rodině, studiu medicíny, vlivu, jaký na ni měl P. Ladislav Kubíček nebo o svém trapistickém fan clubu. Součástí setkání je autogramiáda knih obou autorů.

Marie Svatošová, autorka bestsellerů  Až k prolití krve, Náhody a náhodičky, Bůh mezi hrnci nebo Hospice je držitelkou několika státních vyznamenání. V mnoha hospicech najdeme citát: „Našim cílem je naplnit dny životem, nikoliv život dny.“ Autorka tohoto výroku dokázala životem naplnit celý svůj život. A nejen životem, ale také smyslem a neokázalou službou.

Aleš Palán,  publicista, spisovatel, autor čtyř desítek knižních titulů  získal  spolu  s  Kateřinou Šerou ocenění Magnesia Litera  za  průvodce brněnským Bronxem  „Brnox“ .  Za rozhovory s  bratry Floriánovými Být dlužen za duši a románem Ratajský les byl na tuto cenu nominován. Za knihu rozhovorů s bratry Reynkovými Kdo chodí tmami obdržel cenu českého literárního fondu. Některé Palánovy knihy  byly přeložené do angličtiny, němčiny a japonštiny. V současné době je velmi populární jeho kniha o šumavských samotářích Raději zešílet v divočině. Aleš Palán je ředitelem nakladatelství Kalich.

Zároveň upozorňujeme na rozšířenou  předvánoční  prodejní  dobu  Karmelitánského knihkupectví   v Komenského ulici v Nové Pace: 

PO:              8:30 – 12:00 a 13:00 – 18:00 h

Út – Pá :     8:30 – 12:00 a 13:00 – 17:00 h

So:               9:00 – 12:00 h

Nezapomeňte, kniha je ten nejkrásnější dárek a Vánoce jsou už za  33 dní  !

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *