Nečekaně vyjel do protisměru. Střetl se s traktorem a s osobním autem

neh 2 OSTROMĚŘ – V úterý 17. září krátce před osmnáctou hodinou jel čtyřicetiletý řidič nákladním autem MAN ve směru od Jičína na Hořice. V Ostroměři vyjel z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde se střetl s protijedoucím traktorem Zetor a osobním autem Škoda Octavia, které náraz odhodil na sloup veřejného osvětlení. Při nehodě utrpěl řidič nákladního vozu těžké zranění, se kterým byl letecky transportování do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Lehce zraněný traktorista byl převezen do jičínské nemocnice. Alkohol byl u řidiče traktoru a škodovky vyloučen dechovou zkouškou. U řidiče nákladního auta byl z důvodu jeho zranění proveden odběr krve ke zjištění, zda nebyl pod vlivem alkoholu. Celková škoda byla vyčíslena na 250 tisíc korun.

HOŘICE – V noci na středu 17. září vnikl neznámý pachatel v Hořicích na soukromý pozemek v Maixnerově ulici, kde se vloupal do rodinného domu. Vůbec mu přitom nevadilo, že v patře spal majitel s rodinou. Oknem na toaletě se dostal dovnitř a poté v kuchyni odcizil několikatisícovou hotovost, pracovní koženou tašku a v obývacím pokoji pak notebook Asus. Následně vnikl na pozemek sousedů, kde však nic neodcizil. Do třetice se vloupal do rodinného domu ve Štorchově ulici, kde v suterénu ukradl řetězovou pilu Husqvarna. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 21 tisíc korun. Případ šetří hořičtí policisté jako přečiny krádeže a porušování domovní svobody, za což pachateli hrozí až tři roky vězení.

KOPIDLNO – Kopidlenští policisté pátrají po neznámém zloději, který v přesně nezjištěné době od pondělí 15. září do středy 17. září demontoval a následně odcizil v Husově ulici tři kompletní litinové kanály. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 11 tisíc korun. Pachatel může jít za mříže až na dva roky.

nprap. Hana Klečalová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *