Nedal přednost motorkáři. Nehoda se obešla bez zranění

titulka JIČÍNSKO –  Ve čtvrtek 3. srpna krátce před šestnáctou hodinou došlo u obce Újezd pod Troskami k dopravní nehodě osobního auta s motocyklem. Třiačtyřicetiletý řidič  Volva jel ve směru od obce Semínova Lhota ke křižovatce se silnicí I. třídy č. 35. Pokračovat chtěl ve směru na Újezd pod Troskami. Ve stejný okamžik se po hlavní silnici ke křižovatce od Jičína přibližoval pětačtyřicetiletý řidič motocyklu Yamaha XV 1900. Řidič auta vjel na hlavní silnici aniž by dal přednost v jízdě  přijíždějícímu motorkáři. Došlo ke střetu a pádu motocyklisty na silnici. Dopravní nehoda se v tomto případě naštěstí obešla bez zranění osob. Alkohol u obou řidičů vyloučila dechová zkouška.  Celková škoda  se předběžně odhaduje na částku 170 tisíc korun. Policisté z dopravního oddělení Jičín vyřešili dopravní nehodu na místě uložením blokové pokuty řidiči osobního vozu  za přestupek nedání přednosti v jízdě, za který je možné udělit peněžní postih až do výše 5 tisíc korun.

Za volantem neměl co dělat

KOPIDLNO –  Ve čtvrtek 3. srpna krátce po osmnácté hodině kontrolovala policejní hlídka v ul. Tomáše Svobody v Kopidlně osobní auto VW Sharan, které v tu dobu řídil třiačtyřicetiletý muž z Jičínska. Při následné silniční kontrole bylo zjištěno, že má z rozhodnutí Okresního soudu v Chomutově  do roku 2018  vysloven zákaz řízení motorových vozidel.  Případ v současné době šetří policisté z obvodního oddělení Kopidlno. Při prokázání viny může řidič zůstat  až tři roky za mřížemi.

Záhada hotelového pokoje

DÍLCE –  Ve čtvrtek 3. srpna po dvacáté hodině navštívil neznámý pachatel jeden z místních hotelů v obci Dílce, kde z uzavřeného, ale neuzamčeného pokoje sebral peníze  v celkové hodnotě přesahující částku 20 tisíc korun. Případ v současné době šetří jičínští policisté, zloděj může vyfasovat až dva roky ve vězení.

nprap. Aleš Brendl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *