Nedělní požár v Čejkovicích má zřejmě na svědomí cizinec

titulka ČEJKOVICE / Jičínsko  –   V neděli 30. července v podvečer  začaly hořet dvě hospodářské budovy  a  přilehlé pole v obci Podhradí – Čejkovice. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Jičína a Nové Paky a dalších  devět jednotek sboru dobrovolných hasičů. Kvůli rozsahu požáru byl vyhlášen třetí poplachový stupeň. Průzkumem na místě hasiči zjistili, že jde o požár dvou částečně zděných skladovacích hal o půdorysných rozměrech asi patnáctkrát čtyřicet metrů naplněných slámou a dále o požár nedalekého pole na ploše několika hektarů. Policisté na místě  během krátké chvíle zadrželi muže, který údajně požár úmyslně založil.

Hasiči neprodleně zahájili hašení budov, v té chvíli ale už bylo zřejmé, že uchráněné hodnoty budou minimální. K hašení pole bylo povoláno letadlo letecké hasičské služby, ještě předtím nechali hasiči z bezpečnostních důvodů odpojit v místě hašení elektrické vedení.
Oheň zcela zničil obě skladovací haly a uskladněnou slámu. Celkovou výši škody vyšetřovatel předběžně stanovil na zhruba  pět  milionů korun.  Oheň se podařilo zcela  dohasit  až  v pozdních nočních hodinách. Na místě zůstaly jednotky sboru dobrovolných hasičů, které dohlížely nad požářištěm, a také preventivně obhlížely okolí,  jestli nedochází k šíření ohně. Vhod přišel také déšť, který kolem půl osmé večer pokropil místní krajinu, vyprahlou po celodenním tropickém dni. Při události nebyl nikdo zraněn.  Důvod jednání muže, který s největší pravděpodobností celý požár způsobil, je v šetření policie.

Ondřej Sezima (HZS Královéhradeckého kraje)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *