Nejlepší snímky americké fotografky jsou v safari parku

titulka Safari Park  Dvůr Králové  nad Labem  –  Jedinečnou příležitost vidět zblízka nejlepší snímky americké reportážní fotografky Ami Vitale mají návštěvníci safari parku  na její nové výstavě Naděje x Vyhynutí. Ta se  z pražského Czech Photo Centra přesunula do Dvora Králové.  Práce Ami Vitale je úzce spojena se Safari Parkem Dvůr Králové. V roce 2009 fotila převoz nosorožců bílých severních ze Dvora Králové do Keni a v jejich dokumentování pokračuje až do současnosti, kdy na světě zbývají poslední dva jedinci.

Výstava, které vévodí mimořádné snímky posledních okamžiků samce nosorožce Sudána, nabízí také ukázky ze života sloních a žirafích sirotků nebo příběhy domorodých komunit žijících na severu Keni.  Ami Vitale pravidelně fotí pro National Geographic a její snímky získaly řadu ocenění. V loňském ročníku World Press Photo zvítězila v kategorii Příroda právě se souborem fotografií osiřelých sloních mláďat. Záchranná stanice Reteti v Keni je první africkou rezervací, kterou spravují místní komunity a navíc je unikátní tím, že se tam o zvířata nestarají pouze muži, ale i domorodé ženy.

Na výstavě Naděje x Vyhynutí ve dvorském safari parku je k  vidění  přes třicet fotografií a návštěvníci ji mohou  prohlédnout  každý den od 19. dubna do 15. září v galerii Tengenege vedle Zooshopu.

(aj)

Foto:  Ami Vitale

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *