Nela dostala do babyboxu růžovou čepičku

babybox_0 Příbram / Český ráj  – V úterý 3. dubna ve 20:25 přijal do své klimatizované náruče příbramský babybox už čtvrté děťátko. „Bylo pečlivě zabalené v zavinovačce, na hlavě mělo růžovou čepičku. Sestra Martina a ošetřující lékařka Eva Motyčková mi řekly, že se jedná na první pohled o zdravou holčičku, čerstvě  narozenou, s pupečníkem ošetřeným kouskem fáče. Nějaké jméno měly přichystané, ale prosadím jméno Nela, jehož nositelkou je dcera majitele společnosti D.I.SEVEN, a. s., která je hlavním mecenášem příbramského babyboxu,“ informuje  Ludvík Hess, zakladatel babyboxů v ČR.

Nela je pátým letošním děťátkem a skóre holky versus kluci zvýšila na 95:72. „Odložené děti mi radost nedělají, ale využití právě příbramského babyboxu je pro mne jistým zadostiučiněním. Zábrany v jednání o instalaci babyboxu,  které  měl ředitel nemocnice,  mi pomohl vyřešit protagonista babyboxů Martin Kupka,“ dodává L. Hess.

Zprávy o zachráněných dětech z babyboxů pro vás DZ zveřejňují od června roku 2015, kdy byla schránka nainstalována také v areálu Oblastní nemocnice v Jičíně a téhož roku i v turnovské nemocnici.

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *