Nevzdělával se ani nerelaxoval, kradl. Vrátí se za mříže

cof JIČÍNSKO – Do zorného pole jičínských kriminalistů se dostal čtyřicetiletý muže, který od srpna loňského roku do února letošního roku „řádil“ nejen na Jičínsku, Mladoboleslavsku, Hořicku a Nymbursku. Zajímal se hlavně o školy, školky, ordinace, sociální zařízení a relaxační centra, kde z odložených tašek a kabelek kradl peníze, mobilní telefony a další věci. Vzhledem k tomu, že nikde nepracoval, měl na krádeže dostatek času. Poprvé se vydal na lup na začátku srpna loňského roku do Jičína, kde v domě pro hendikepované občany ukradl  z odložených kabelek dvě peněženky, ze kterých si vzal hotovost. Poté následovala „návštěva“ základní školy v Jičíně, kam se vydal na konci září. Po překonání dveří vnikl do učebny, kde se vloupal do uzamčené zásuvky stolu, ze které sebral několik set korun. V říjnu pak zavítal do Nymbuku, kde  si  v dětském domově  přivlastnil  z  volně odloženého batohu peněženku, ve které se  byly  osobní doklady, průkazky, peníze a různé písemnosti.

Dalším budovou, do kterého zamířil, byla speciální škola v Hořicích, kde se vloupal do sborovny. Z odloženého batohu  ukradl  peněženku, ve které se kromě hotovosti nacházely osobní doklady, zlatý přívěšek a platební karty. Majitelka vyčíslila škodu na téměř 4.500 korun.

Pak přišlo na řadu relaxační centrum v Jičíně, základní škola v Sobotce, ordinace v Jičíně a v Novém Bydžově a jako poslední byla mateřská školka v Mladé Boleslavi, kam  se  zloděj  vydal ve středu 8. února ráno. Nutno podotknout, že mu ten den štěstí moc  nepřálo. Ve školce sebral pouze svazek klíčů, a po návratu do Jičína ho navíc zadrželi jičínští kriminalisté, kteří ho převezli na policejní služebnu. Kriminalisté zjistili,  že muž má na svém kontě nejméně 14 případů krádeží s celkovou škodou za téměř 81 tisíc korun. Při domovní prohlídce pak u něj policisté zajistili nářadí speciálně upravené pro otevírání zámků, které měl v důmyslné skrýši. Našli ho ukryté  v tiskárně  v  zásobníku  na  papíry. I když muž svého jednání velmi litoval a sliboval, že se už nikdy žádné trestné činnosti nedopustí, přesto mu to nebylo nic platné. Za přečiny krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku mu hrozí až pět let vězení. Na verdikt soudu si ale počká ve vazební věznici v Hradci Králové, kam ho poslal soudce okresního soudu v Jičíně. Nutno zdůraznit, že vězeňské prostředí velmi dobře zná, protože už  byl v minulosti 18krát  pravomocně odsouzen.

por. Hana Klečalová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *