Než sedl do auta, posilnil se alkoholem

titulka Dol. L. DOLNÍ  LOCHOV –   V sobotu 11. ledna krátce před třetí hodinou ranní  jel  pětatřicetiletý řidič  vozem VW Passat od Ohařic na Ohaveč. Při projíždění levotočivé zatáčky přejel do protisměru, kde přední  částí auta  narazil  do  levého zadního kola tahače DAF s návěsem. Při dopravní nehodě utrpěl řidič osobního auta lehké zranění.  Odborné měření na alkohol u něj navíc jednoznačně vykázalo pozitivní hodnoty 1,23 a 1,32 promile alkoholu v dechu. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Dechová zkouška u druhého řidiče byla negativní.  Celková škoda je  předběžně vyčíslena na  250 tisíc korun. Řidiči  VW  Pasat  hrozí až tři roky za mřížemi.

Lekl se přebíhající zvěře a narazil do stromu 

titulka  kozojedy JIČÍNSKO /  Kozojedy  –   Třiadvacetiletý řidič  Škody Octavia  jel  společně   v  sobotu 11. ledna se svým osmadvacetiletým spolujezdcem  krátce před sedmou hodinou ranní  od  Kozojed  na Žlunice. V pravotočivé zatáčce řidič  zřejmě nepřizpůsobil rychlost své jízdy a zároveň se pravděpodobně  lekl přebíhající zvěře  přes silnici.  Dostal smyk  a pravou přední částí narazil do stromu. Ke střetu se zvěří a ani ke zranění osob nedošlo. Alkohol  u řidiče  vyloučila dechová zkouška. Celková škoda  se odhaduje na  200 tisíc korun.

Policisté opět připomínají všem řidičům:

· Ke srážce se zvířetem může dojít v kteroukoliv denní dobu, nejčastěji  za svítání a za soumraku. Velké riziko hrozí i při nočním oslnění světlomety auta, kdy je zvíře zmatené a zůstává strnule stát na silnici

· Prevencí vzniku těchto nehod je hlavně  snížení rychlosti jízdy v místech, kde je možný výskyt zvěře, zraková kontrola obou stran silnice a soustředění se na možnost, že se zvíře náhle objeví. Jakmile zjistíme jeho pohyb před sebou, měli bychom okamžitě zpomalit a vypnout dálková světla. Zvířata se pohybují většinou ve skupinách, tak je pravděpodobné, že zahlédnuté zvíře nebude samo

· Nestrhávat řízení a radši srážku podstoupit  než riskovat případnou srážku se stromem nebo s jinou pevnou překážkou

· Pokud  už k nehodě se zvířetem došlo, je  třeba  udělat  opatření jako při kterékoliv jiné dopravní nehodě. Rozsvítit výstražná světla, umístit na silnici trojúhelník a pokud  jde  o střet  s velkým zvířetem, přivolat policii. Nesnažte se poraněné zvíře odklízet ze silnice sami, může vás poranit.  Srážka se zvěří se podle zákona musí nahlásit zástupci místně příslušného mysliveckého sdružení, který  by  měl  zraněné  zvíře  zajistit  nebo  uhynulý kus zlikvidovat. Když takovou srážku  nahlásíte policistům, zkontaktují se s myslivci sami.

Řidiče překvapil kruhový objezd

titulka kruhac Úlibice  –   Osmnáctiletý mladík cizí státní příslušnosti se 12. ledna v osmnáct hodin na cestě z Jičína na Novou Paku  plně  nevěnoval řízení  Škody  Fabia  a navíc  jel příliš rychle. Zřejmě dostatečně nesledoval dopravní značení a nezaregistroval, že se vysokou rychlostí blíží ke kruhovému objezdu. Následně přejel dva silniční ostrůvky i samotný kruhový objezd. Přitom poškodil  silniční obrubníky a auta. Ke zranění osob naštěstí nedošlo. Řidič se podrobil dechové zkoušce s negativním výsledkem. Celková škoda se  předběžně odhaduje na  90 tisíc korun.

Kradl naftu, teď si může odsedět až tři roky  za mřížemi 

JIČÍNSKO  –   Jičínští kriminalisté  zahájili trestní stíhání čtyřicetiletého muže, který se celkem čtyřikrát od ledna do srpna loňského roku vloupal do zemědělské budovy na Sobotecku.  Tam   z přistavené zemědělské techniky ukradl   naftu v celkové hodnotě přes osm  tisíc korun. nebránilo mu ani to, že byl za takové jednání v posledních třech letech odsouzen se zkušební dobou do roku 2021. Trestně stíhaný muž je v současné době vyšetřován na svobodě.  Hrozí mu „pobyt“ za mřížemi od šesti měsíců do tří let.

nprap. Aleš Brendl, 13. ledna

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *