Neznáte tohoto muže? Pohyboval se poblíž místa činu

cof

JIČÍN – Svou pomocí můžete výrazně pomoci při objasnění případu, ke kterému mělo dojít už 31. října loňského roku krátce po třinácté hodině na Valdštejnově náměstí v Jičíně. Dosud neznámý pachatel  tam měl na zaparkované  Škodě  Fabia Combi poškrábat nezjištěným předmětem levé zadní dveře. Šetření stále pokračuje a na základě dosavadních výsledků se policisté obracejí na veřejnost se žádostí s prosbou o pomoc při určení osoby, která se v uvedenou dobu pohybovala blízko místa činu, a svým svědectvím by mohla významnou měrou přispět k objasnění události.  Jedná se o staršího dospělého muže s krátkými černými vlasy. Na sobě měl černou bundu a tmavě modré riflové kalhoty, na nohách sportovní obuv. (viz. fota).  Jakékoliv případné informace k osobě prosím sdělte policistům na bezplatnou telefonní linku 158 nebo přímo na Obvodní oddělení Jičín na telefonní číslo 974 533 651.

Zloděj se vloupal do neobydlené usedlosti, vzal si motory a převodovku

ÚSTÍ  U STARÉ PAKY –  V přesně nezjištěné době od soboty 23. prosince 2017 do středy 4. ledna 2018 se zloděj vloupal do neobydleného domu v  Ústí u Staré Paky.  Za použití násilí vnikl dovnitř, kde si  přivlastnil  spalovací motory, elektromotor a převodovku. Dále poškodil dva televizory a trezor. Předběžná škoda je vyčíslena na 36 tisíc korun.  Za krádež  a poškození cizí věci hrozí pachateli až dva roky za mřížemi.

Řídili, i když neměli za volantem co dělat

HOŘICE – V úterý 2. ledna krátce před devátou hodinou ranní kontrolovala policejní hlídka v Hořicích osobní auto Saab 9, které řídil třiačtyřicetiletý muž. Při následné kontrole policisté zjistili, že řidič má z rozhodnutí Městského úřadu v Jičíně vyslovený do července roku 2018 zákaz řízení.

MLADĚJOV – Porušení zákona se nevyplatilo ani pětašedesátiletému muži, který ve čtvrtek 4. ledna  po půl deváté ráno řídil v obci Mladějov Citroen Berlingo. I tento řidič má z rozhodnutí Městského úřadu v Jičíně vyslovený do prosince roku 2018 zákaz řízení.

Muži se tak dopustili  přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Ve vězení si mohou „posedět“ až tři roky.

nprap. Aleš Brendl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *