Nová komise pro Cenu města Jičína bude o laureátovi rozhodovat v listopadu

cena-mc49bsta-jic48dc3adna JIČÍN  –   Jičín  se  zase  chystá ocenit mimořádnou osobnost, která je spojená  s životem ve městě.  Cenu  uděluje  Jičín  každoročně  v prosinci  a  letošní rok  nebude výjimkou,  i když  proces  výběru  osobnosti ovlivnily nedávné komunální volby. Laureáta totiž na základě došlých nominací doporučuje speciální komise a toto doporučení schvaluje zastupitelstvo. Jak komisi, tak zastupitelstvo je teprve nutné ustavit.   Schůze zastupitelů města se  plánuje  na začátek listopadu. Kromě zvolení starosty města a členů Rady města by na programu mohlo být i  ustanovení nové komise pro Cenu města,  tak jak to  bylo  před čtyřmi roky.

Komise by následně mohla zasednout a navrhnout osobnost k ocenění. Zastupitelstvo města, které po své ustavující schůzi letos zasedne minimálně ještě jednou, možná i dvakrát, pak definitivně o laureátovi rozhodne. Hodnotící komise je sedmičlenná. Čtyři členové jsou z řad držitelů Ceny města.  Zbývající  trojici  představují zastupitelé,  a to je právě důvod, proč je třeba počkat do ustanovení nového Zastupitelstva města.

Cena  města  má  podobu sošky a  nese s sebou i jednorázovou odměnu pro laureáta ve výši 50 tisíc  korun.  Tradice udílení cen mimořádným osobnostem sahá k roku 2009.

(jj)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *