Nová mobilní aplikace pro občany „Zabezpečte se !“

cof V souvislosti s posledním případem vloupání v Jičíně připojili  jičínští policisté i rady a informace  o mobilní aplikaci pro  občany „Zabezpečte se“! 

JIČÍN  –   V pondělí 20. ledna večer  se  na tísňovou linku obrátil osmadvacetiletý muž s tím, že došlo k vloupání do rodinného domu v Denisově ulici v Jičíně.  Zloděj tam  ukradl elektroniku, spotřební zboží, peníze a sběratelské mince. Celková škoda přesahuje  54 tisíc korun. Pachateli hrozí až tři roky za mřížemi.

V souvislosti s tímto uvedeným případem policisté všeobecně doporučují, jak lépe zabezpečit Váš dům:

· řádné zamykat  vchodové dveře

· zabezpečit přízemní okna domu pomocí mříží, bezpečnostních fólií, skel, uzamykatelných uzávěrů a kování

· instalovat  bytové ovladače zámku domovních dveří a videotelefonů

· zasklení lodžií a balkonů

· případná instalace kamerového systému

· při delším pobytu mimo dům využít souseda nebo příbuzných k dohledu nad opuštěným domem, k výběru letáků ze schránek, zalití květin apod.

Odbor tisku a prevence a Úřad služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia ČR ve spolupráci s Odborem prevence kriminality Ministerstva vnitra ČR připravily preventivní projekt zaměřený právě na majetkovou kriminalitu s názvem „Zabezpečte se! Chraňte majetek sobě i svým sousedům“.  Jeho prostřednictvím  se veřejnost dozví o nových  trendech vloupání, které se objevily i v České republice. Představuje souhrn preventivních opatření při ochraně domů, bytů a rekreačních objektů proti vloupání. Mobilní aplikace pro občany „Zabezpečte se!“  je volně dostupná v App Store nebo Google Play.

nprap. Aleš Brendl, 21. ledna

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *