Novinkou v Jarním běhu v Jičíně byla i dětská kategorie

dsc_1366_e JIČÍN –  Čtvrtý Jarní běh lipovou alejí v Jičíně, který  v sobotu 16. dubna uspořádal oddíl  gymnastiky mužů TJ Sokol Jičín za podpory Cyklopointu  Jičín,  nově doplnil i dětský běh.  Na start závodu, kterému letos  počasí příliš nepřálo, přišlo tentokrát třiatřicet běžců, kteří absolvovali bezmála šestikilometrovou trasu  od img_1395 restaurace U Šuků  převážně  lipovým stromořadí přes  Čeřovku  dále k  Zebínu  a zpět opět lipami do cíle. „Organizátoři Lukáš Krupka a Adam Zikmund využili dobu před  návratem  dospělých  závodníků k uspořádání dětského běhu, kterého se jako letošní novinky zúčastnilo osm malých běžkyň a běžců. Ti se mohli v cíli radovat ze sladké odměny,“ informovala za pořadatele Hana Zikmundová.

Rozmoklý terén zbrzdil překonání traťového rekordu

img_1006 Mezi dospělými sice nebyl překonán dosavadní traťový rekord, jehož držitelem je Adam Chloupek, ale i tak se v rozmoklém terénu běžci snažili o co nejlepší výkony. Vítězem v kategorii mužů  a absolutním vítězem zároveň  se stal František Vagenknecht z Aster Teamu Jičín v čase 20:11. Na druhém místě skončil Ondřej Brunner, jičínský atlet následovaný týmovým kolegou Radkem Kahánkem. Mezi ženami kralovala jako ve všech img_0950 předchozích ročnících neporazitelná Jana Lenčová, rovněž z AC TJ Jičín, která závod s hromadným startem zvládla za 24 minut 13 sekund. Za ní doběhla druhá Jana Mikešová z Nové Paky a třetí Adéla Novotná ze Sokola Lázně Bělohrad. Medaile a hodnotné ceny se rozdávaly i mezi muži – veterány (nad 39 let). Zvítězil jičínský atlet Lubomír Pokorný ve skvělém čase 20:43, druhé místo obsadil Aleš Kužel taktéž z AC TJ Jičín a třetí byl bělohradský Radko Hanzl. Mezi dětmi bez rozdílu kategorií byla nejrychlejší Viola Melgrová.

„K tradici závodu, který si nachází svou oblibu mezi běžci a napomáhá propagovat krásu  Jičína  a jeho okolí, vždycky patří výborná nálada, podpořená třeba i domácími koláči, které čekají na závodníky a jejich publikum v cíli. Organizátoři závodu  proto  děkují sponzorovi i všem pomocníkům a už nyní se těší na příští ročník Jarního běhu lipovou alejí, který by se měl konat nejspíše 15. dubna 2017,“ dodává H. Zikmundová.