Nový nájemce upřednostňuje rodinnou atmosféru

K 3 SOBOTKA –  Ideální výchozí místo pro výlety do Českého ráje, ubytování i koupání uprostřed přírody, čistá voda, rodinná atmosféra. Městské koupaliště v Sobotce pod zámkem Humprecht vždycky mělo něco do sebe a návštěvníci se tam rádi vraceli. Vloni vybralo město nového nájemce. Sobotecký místostarosta Jan Janatka k tomu upřesnil: (zvuk)

 

Investice koupališti prospěly a jak to vypadá, prospívají mu i noví nájemci, kteří mají zájem areál postupně vylepšovat. „Spolupráce s nimi funguje a doufejme, že bude fungovat dál. Do vrtu jsme vložili přes 150 tisíc korun, které jsme měli v rozpočtu na nenadálé opravy základní infrastruktury. Manželé Kynzlovi zase zakoupili čerpadlo a filtraci. To, co vloží do areálu, se snažíme zohlednit i formou odpočtu z nájmu, protože vidíme, že tam chtějí investovat dál,“ dodal Jan Janatka. Chatky, které také volají po renovaci, jsou plně obsazené. „Rádi bychom je K1 opravili, věřím, že při tom opět budeme spolupracovat s městem,“ řekl správce koupaliště Milan Kynzl. Podle soboteckého místostarosty je to prozatím nástřel do budoucna s tím, že by město mohlo zaplatit infrastrukturu (vodu, odpady), zbytek by pak šel za nájemcem. „Zatím je to v hrubých obrysech. Kynzlovi však na koupališti udělali spoustu práce, tak doufáme, že vyjdou i další plány,“ míní J. Janatka.

„Něco takového jsme hledali, líbí se nám tady..“

Manželé Kynzlovi jsou třicátníci. Přes šest let úspěšně provozovali koupaliště s kempem v K 7 Dolní Bukovině. Činnost ukončili kvůli zvýšení nájmu. „Hledali jsme něco podobného. Tam byl stanový kemp, tady jsou chatky, je to pro nás stabilnější. Smlouvu máme na dobu určitou, ale předpokládáme, že se bude prodlužovat, protože sem vkládáme peníze, aby to tu bylo kvalitnější. Vyhovuje nám, že je odsud všude kousek a přitom je to v přírodě, i to, že provozujeme malý kemp, nejsou tady žádné noční pařby, je to rodinné prostředí. Proto se orientujeme hlavně na rodiny s dětmi,“ vysvětlil Milan Kynzl. Prý bude ještě chvíli trvat než bude všechno fungovat na sto procent. Rok je krátká doba.

Informace o provozní době a další podrobnosti o službách můžete najít na odkazu: http://www.sobotkakemp.cz/

(vaw)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *